Ciekawostki

Ciekawostki

O tym, że reklama jest dźwignią handlu wiadomo nie od dziś. Stare porzekadło postanowił wykorzystać pewien palestyński restaurator. Z konkurencją walczy nietypowym menu... wymalowanym na murze dzielącym Izrael i Palestynę.

Ile może zająć ułożenie czterech tysięcy pudełek puzzli? Jednej osobie na pewno wieczność, ale gdy biorą się za to mieszkańcy niemieckiego Ravensburga, zajmuje to tylko.. pięć godzin. Razem ułożyli gigantyczną układankę o powierzchni sześciuset metrów kwadratowych.

Czy po rozstaniu z najbliższym, nie robi ci się nagle chłodniej w sercu? Czy palce nie lodowacieją, gdy nie może ich trzymać ukochana dłoń? Te obserwacje potwierdzili naukowcy z Toronto - ludziom, którym doskwiera samotność, chłód dokucza częściej, niż tym, którzy czują się akceptowani.

Kolejny odcinek "Tańca z gwiazdami" i kolejna para, która musi rozstać się z programem. Choć niedzielny foxtrot obnażył słabe strony większości gwiazd ósmej edycji, to los i telewidzowie nie uśmiechnęli się tym razem do aktorki Katarzyny Walter i Krzysztof Hulboja.

O sporym roztargnieniu i jeszcze większym szczęściu może mówić pewna amerykańska muzyczka, która zostawiła w taksówce wartą kilkadziesiąt tysięcy dolarów altówkę. Podobnie jak inny muzyk, który zapomniał z taksówki skrzypiec wartych... 4 miliony dolarów. Na szczęście "zakręceni" muzycy trafili na wyjątkowo uczciwych szoferów.

Błyski fleszów, tłumy piszczących fanów i setki rozdanych autografów. Kto budzi takie emocje? Oczywiście nie kto inny, jak tylko David i Victoria Beckhamowie. Para promowała w Nowym Jorku swoją najnowszą linię perfum - "Beckham Signature".

Policja z amerykańskiego stanu Kolorado aresztowała nastolatka, który zaplanował zabójstwo swojej matki, aby z odebranych jej pieniędzy sfinansować zabieg powiększenia piersi swojej dziewczynie - donosi lokalny dziennik "The Gazette of Colorado Springs".

Zawód modelki do łatwych nie należy. Marne jedzenie, nie ma mowy o życiu rodzinnym. A gdy już przejdzie się piekło wybiegu, w wieku 20 lat odchodzi się na emeryturę. Do tego te połamane nogi...

Dziwacznie ubrany biegał, krzyczał i rzucał się na wieszaki z kreacjami. Brytyjski aktor komediowy Sacha Baron Cohen, znany przede wszystkim jako filmowy Borat, narobił niezłego zamieszania podczas Tygodnia Mody w Mediolanie.

Francuski magazyn "Paris-Match" kolejny raz wyświadczył prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkozy'emu niedźwiedzią przysługę. Tym razem postarał się, żeby głowa państwa miała godne tło.

Ich ukąszenie może być śmiertelne, ale ich jad może uratować życie - tak przynajmniej twierdzi założyciel i twórca boliwijskiej farmy węży. Zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej przekonują, że budzący na co dzień przerażenie jad węża może być z powodzeniem stosowany w homeopatii. A w sercu amazońskiej dżungli kwitnie niekonwencjonalna farma zdrowia.

Kapitan Scott Oltman i jego pierwszy oficer Dillon Shepley wsławili się zaśnięciem za sterami maszyny linii lotniczych Air India i zostali za to zawieszeni na 60 i 45 dni. Teraz już mogą wrócić do pracy. Okazało się, że kapitan cierpi na poważne problemy oddechowe, przez które nie może się w nocy wyspać.

Która kobieta nie marzy o pięknej i seksownej bieliźnie? Taka właśnie jest kolekcja zaprojektowana przez gwiazdę burleski i byłą żonę Marylina Mansona Ditę von Teese, dla firmy Wonderbra. Sesja promująca limitowaną edycję bielizny odbyła się w Covent Garden w Londynie. Zobaczcie sami...

Papież Benedykt XVI, znany włoski komik i reżyser Roberto Benigni oraz dwaj piłkarze, między innymi Kaka z AC Milan, czytać będą fragmenty Pisma Świętego w wielkim maratonie biblijnym organizowanym przez telewizję publiczną RAI.

"Brangelina" w stolicy Niemiec. Aktorska para - Brat Pitt i Angelina Jolie - wprowadziła się właśnie do ogromnej willi niedaleko jeziora Wannsee. A wszystko z powodu tego, z kim kręci Pitt. Ale spokojnie, najpiękniejsza para showbiznesu nie ma zamiaru się rozstawać. Chodzi "tylko" o reżysera - w tym wypadku Quentina Tarantino, którego najnowszy film z Bradem w roli głównej powstaje właśnie w Berlinie.

Australijska aktorka Nicole Kidman, która w lipcu tego roku urodziła dziecko, twierdzi, że w zajściu w ciążę pomógł jej... wodospad. Nicole kąpała się w jego wodach podczas kręcenia filmu Baza Luhrmanna "Australia".

Świnia przejmuje władzę! W jednym z australijskich gospodarstw 80-kilogramowy knur Bruce terroryzuje swoją właścicielkę. Gryzie, kwiczy, zamyka ją w sypialni. Kobieta jednak, przejęta swą humanitarnością, zamiast na boczek, wysyła go na fermę rozpłodową.

Czy to samolot...? Czy to rakieta...? Nie! To Człowiek - Rakieta! Czyli, bardziej przyziemnie, Yves Rossy - pilot szwajcarskich linii lotniczych, który od czwartku będzie pierwszym człowiekiem, który samodzielnie przeleci nad kanałem La Manche.

Kilkuset rozebranych mężczyzn, niosących tradycyjnie kolorowo przystrojone "świątynie", wchodzi do wody, tam tańczą i jak w transie modlą się o obfite plony w całym następnym roku. To nie spektakl teatralny, ale coroczny festiwal rybaków w Ohara, który właśnie rozpoczął się w japońskiej prowincji Chiba.

Mimo, że na swój "pokład" zabiera tylko 24 osoby, jest stara i wysłużona to i tak jest jednym z najbardziej dochodowych muzeów w Lizbonie. Mowa o ponad 100 -letniej windzie św. Justyny, która rocznie przynosi miastu ponad trzy miliony euro zysku. Turystów zawozi na taras z pięknym widokiem, a zaprojektował ją jeden z uczniów samego Gustava Eiffla.