Ciekawostki

Ciekawostki

Piorun, który trafia tuż obok, gdy ty tankujesz paliwo do swego samochodu - to coś, czego raczej nikt nie chciałby doświadczyć. Taka historia przydarzyła się jednak Williamowi Hallowi z USA. Mężczyzna przeżył uderzenie bo, jak twierdzi, ocalił go... dobrze uziemiony dystrybutor paliwa. Zobacz, co zarejestrowały kamery stacji benzynowej.

Mieli do przejścia jeden kilometr. Aż jeden kilometr, bo na linie zawieszonej kilkanaście metrów nad rzeką chodzi się ciężko. W Korei Południowej rozegrano drugie mistrzostwa świata w tej ekstremalnej konkurencji.

Są szybkie, piękne i bardzo drogie - najnowsze cacka z dziedziny motoryzacji zostały zaprezentowane na Car Show w Paryżu. Chevrolety, Renault, BMW, Ferrari i Alfa Romeo z pewnością nie są na każdą kieszeń. Ale i tak cieszą oczy - i to zarówno pań, jak i panów.

Kilkanaście zwierząt w zoo w Alcie Springs padło ofiarą sadystycznych zapędów siedmioletniego Australijczyka. Chłopiec najpierw ukamieniował zwierzęta, a potem nimi i jeszcze innymi, żywymi, nakarmił krokodyla.

Do stolicy Francji ściągają miłośnicy modnych fatałaszków. Powód? W Paryżu trwa kolejny Tydzień Mody. Projektanci z całego świata prezentują kreacje, które - jak twierdzą - sprawią, że nadchodząca zima będzie cieplejsza.

Różni bywają klienci w fastfoodach, ale niedźwiedź to jednak pewien ewenement. Zwierzę wpadło na kanapkę do Subwaya w miasteczku Kitimatt w zachodniej Kanadzie. I choć zrobiło tylko mały rekonesans, bardzo źle się to dla niego skończyło.

Dlaczego chipsy powinny chrupać, jakie ludzkie cechy mają rośliny i jakie placebo jest skuteczne? Na te pytania znaleźli odpowiedź laureaci "Antynobla" - nagrody za prawdziwe, ale raczej zabawne odkrycia.

W bezprecedensowym, trwającym 129 godzin włoskim maratonie czytania Biblii, weźmie udział metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

32- letnia kobieta przebrana w krowi kostium została aresztowana w mieście Middletown w stanie Ohio. Policja zarzuciła jej gonienie dzieci, blokowanie ruchu ulicznego i krzyczenie na funkcjonariuszy. To z pewnością jedna z bardziej osobliwych spraw, z jakimi zetknęli się policjanci w tym niewielkim mieście.

Jak poradzić sobie ze światowym kryzysem finansowym? To pytanie zadaje sobie wielu. Być może odpowiedź znaleźli Hiszpanie, którzy z załamaniem próbują walczyć śmiechem. Specjalnie zorganizowana terapia śmiechowa ma pomóc pozbyć się "finansowego" stresu.

Prawdziwą zmorą pasażerów w indyjskim metrze nie jest tłok ani nawet kontrolerzy, a... małpy. Problem jest na tyle duży, że zdecydowano się zatrudnić "stracha na małpy". I tak wejścia na stację metra strzeże mężczyzna-małpa.

Nawet szycie strojów dla rodziny królewskiej nie jest już w tych niespokojnych czasach gwarancją stabilności i prosperity. Firma krawiecka Hardy Amies, szyjąca stroje m.in. dla królowej Elżbiety II i towarzyskiej śmietanki na Wyspach zbankrutowała i wystąpiła o wyznaczenie syndyka upadłościowego.

Janet Jackson obecnie przebywa w szpitalu - poinformował rzecznik piosenkarki. Gwiazda chorowała już od jakiegoś czasu. Ale dopiero gdy nagle źle się poczuła, szybko przewieziono ją do szpitala. Zbiegło się to z zapowiedzianym na poniedziałek koncertem w Montrealu, który musiała odwołać.

W Kuala Lumpur dwóch uzbrojonych przestępców, z powodu braku miejsca w samochodzie, porzuciło ponad połowę zrabowanych przez siebie pieniędzy.

Żył 85 milionów lat temu, ale dziś może pomóc naukowcom rozwiązać jedną z zagadek ptasiej ewolucji. Mowa o drapieżnym dinozaurze Aerosteonie. Okazuje się, że budowa układu oddechowego dziesięciometrowego gada ma wiele wspólnego z tym żyjących w naszych czasach ptaków.

Pierwsze legalne mistrzostwa "base jumpingu", czyli skoków z różnych elementów krajobrazu, zorganizowano w Wielkiej Brytanii. Zamiast samolotu, skoki ze spadochronem z 60-metrowego wiatraka w niewielką tarczę, przypominającą czarną dziurę w ziemi.

W 2005 r. syn prezydenta Francji Jean Sarkozy miał wjechać swoim skuterem w tył samochodu i uciec z miejsca wypadku. "Miał", bo sąd uznał, że nie wjechał i skazał nie syna prezydenta, a właściciela pechowego samochodu.

W tej konkurencji liczył się przede wszystkim głos i pamięć. Do zawodów w czytaniu ksiąg Koranu stanęło w sobotę kilkudziesięciu młodych muzułmanów z Filipin.

Mieszkańcy Rawenny na północy Włoch, muszą płacić podatek od deszczu, który podnosi rachunek za wodę nawet o 3 procent - poinformował dziennik "La Repubblica". Wysokość opłaty zależeć będzie od natężenia i częstotliwości opadów.