Ciekawostki

100-latka pierwszy raz w życiu zobaczyła ocean. Spełniła swoje marzenie

Ciekawostki

Twitter | TwitterRuby Holt spełniła marzenie mając sto lat

Większość życia spędziła na farmie w Tennessee, gdzie zbierała bawełnę i opiekowała się dziećmi. Nigdy nie miała czasu ani pieniędzy, by pojechać na plażę i przejść się brzegiem morza. Przed 101. urodzinami jej marzenie się spełniło.

Ruby Holt całe sto lat swojego życia spędziła w stanie Tennessiee. Będąc młodą kobietą mieszkała na farmie. Opiekowała się domem i czwórką dzieci. Dodatkowo pracowała przy zbiorze bawełny i w fabryce.

400 mil do wybrzeża

Rodzinna Holtów nie była zamożna, dlatego kobieta większość czasu poświęcała pracy: - Nigdy nie mogłam sobie pozwolić na wycieczkę nad wybrzeże, od którego dzieliło mnie 400 mil. Często słyszałam jak ludzie o tym opowiadali. Mówili, że ocean jest wspaniały, a ja nigdy nie miałam okazji go zobaczyć - wspomina.

Prezent na 101 urodziny

Wszystko zmieniło się na kilka tygodni przed 101. urodzinami - Ruby Holt będzie je obchodzić 13 grudnia. Dzięki pomocy domu opieki, w którym mieszka kobieta, i organizacji spełniającej marzenia osób w podeszłym wieku, Holt zobaczyła ocean.

Starsza pani po raz pierwszy pojechała na wycieczkę nad Zatokę Meksykańską i - z pomocą opiekunów - gołymi stopami dotknęła piasku i chłodnej wody.

Love this RT @Independent: 100-year-old woman sees the ocean for first time in her life http://t.co/olplF62lRJ pic.twitter.com/AqL6WNgwLz— Glenn (@Glenny3972) listopad 22, 2014

Pierwszą reakcją Ruby Holt były słowa: - To zimne.

Jednak cały czas uśmiechała się i dziwiła ogromem oceanu: - Nigdy nie widziałam czegoś tak wielkiego - zachwycała się.

Pragnienie życia

Podróż była możliwa dzięki organizacji The Wish of a Lifetime, która zorganizowała wycieczkę i pokryła koszty. Na pomysł zgłoszenia marzenia Ruby Holt wpadł dyrektor domu opieki po tym, jak dowiedział się, że jego podopieczna nigdy nie widziała oceanu. Z pomocą pracowników kobieta wypełniła formularz, który następnie wysłano do organizacji.

Wyjazd zorganizowano najszybciej jak było to możliwe. Ruby Holt dotarła na plażę na mechanicznym wózku ze specjalnymi, grubszymi kołami, w towarzystwie członków organizacji i opiekunów z domu starości.

Ruby Holt's been blowing up the internet! Here's a selfie they took on the beach. @BrookdaleLiving @JeremyBloom11 pic.twitter.com/aUxrN6eJja— Wish of a Lifetime (@seniorwish) listopad 21, 2014

Watch this 100 Year-Old-Woman See the Ocean for the First Time - TIME http://t.co/n44PEDcTZ2 pic.twitter.com/AF3CY7W9QT— #SocialMedia NC (@greensboro_nc) listopad 21, 2014

100yrs after she was born, Ruby Holt gets to see the ocean 1st time! http://t.co/FmpcqGUzQo via @ABC @UKProgressive pic.twitter.com/ZPbJ24hVHF— Kathryn Brusco (@KathrynBruscoBk) listopad 22, 2014

Autor: kl/kka / Źródło: Independent, Twitter, Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Twitter | Twitter

Pozostałe wiadomości