Groźba zwolnienia z pracy za dokarmianie bezdomnych. McDonald's przeprasza

Ze świata


Zwolnienie z McDonald's za dokarmianie bezdomnych? Amerykańska firma przeprasza za incydent, do którego doszło w jednej z francuskich restauracji sieci.

Restauracja w Hyeres w pobliżu Marsylii wydała swoim pracownikom instrukcje, w której zabrania karmienia bezdomnych osób.

"Zabronione jest zapewnianie posiłków bezdomnym. Posiłki dla zespołu powinny być spożywane na miejscu, są one bowiem osobistą korzyścią tylko i wyłącznie dla pracownika" - głosił komunikat. "McDonald's nie zajmuje się karmieniem wszystkich głodnych ludzi na Ziemi. Odstępstwa od tej reguły doprowadzą do poważnych konsekwencji, w tym zwolnienia" - czytamy.

I reakcja

Oświadczenie spowodowało ostre reakcje, także ze strony klientów. Francuski McDonald's w oświadczeniu poinformował, że wytyczne zostały wprowadzony po "poważnym incydencie" z udziałem dwóch bezdomnych. Doszło do niego przed restauracją i - według relacji - zagrażał on bezpieczeństwu pracowników. "Takie postawienie sprawy i jej wymowa były niepotrzebna. Szefostwo restauracji szybko usunęło instrukcję. McDonald's przeprasza wszystkich, którzy mogli poczuć się dotknięci. Nasza marka świadczy usługi wszystkim klientom, bez dyskryminacji" - głosi oświadczenie. We Francji McDonald's posiada wiele restauracji w formie franczyzy. Pierwszą otwarto w 1979 roku. W całym kraju to 1,2 tys. lokali, które zatrudniają 69 tys. osób.

Autor: mn//bgr / Źródło: Reuters