Zuckerberg zgłębia tajemnice chińskiego socjalizmu. Partia odblokuje Facebooka?

Ze świata


Mark Zuckerberg pogłębia wiedzę na temat chińskiego modelu socjalizmu czytając książkę o zarządzaniu, której autorem jest przywódca ChRL Xi Jinping. Portal chińskiej agencji ds. internetu opublikował w poniedziałek zdjęcie twórcy Facebooka i książki leżącej na jego biurku.

Agencja AP zwraca uwagę, że od długiego czasu Facebook próbuje dostać się na chiński rynek, gdzie ten portal społecznościowy jest blokowany. Jednak Zuckerberg nie poddaje się i podobno szuka inspiracji do dalszych działań w lekturze dzieła chińskiego przywódcy.

"Chińskie właściwości socjalizmu"

Oficjalny portal informacyjny chińskiej agencji ds. internetu zacytował twórcę Facebooka, który chwali się zakupem kilku egzemplarzy książki Xi, która ma pomóc jemu i jego współpracownikom poznać "chińskie właściwości socjalizmu". Kontrolowany przez komunistyczne władze portal China.com.cn podał, że zdjęcie zostało zrobione podczas wizyty w kalifornijskim biurze Zuckerberga głównego chińskiego urzędnika ds. internetu Lu Weia. W październiku twórca Facebooka zaskoczył chińskich studentów w Pekinie, kiedy podczas spotkania rozmawiał z nimi przez pół godziny w języku mandaryńskim, którym posługuje się około 70 proc. mieszkańców Chin.

Chińskie władze od lat agresywnie cenzurują treści w internecie, blokują dostęp do amerykańskich serwisów społecznościowych Facebook i Twitter, a na ich lokalnych odpowiednikach w rodzaju Weibo kasują nieprzychylne rządowi wpisy.

Za złamanie regulaminu i korzystanie z Facebooka w czasie pracy możemy nawet wylecieć z firmy TVN24 BiS

Autor: pp//km / Źródło: PAP