Nie żyje najbrzydszy pies świata. "Czułam się, jakbym podróżowała z Bradem Pittem"

Ze świata


Nie żyje angielski buldog Zsa Zsa, który przed kilkoma tygodniami otrzymał tytuł najbrzydszego psa świata i zdobył ogromną sławę. Zwierzę miało dziewięć lat.

O śmierci psa poinformowała jego właścicielka Megan Brainard. Zwierzę, które nie miało żadnych problemów zdrowotnych, odeszło we śnie.

Średnia długość życia buldoga wynosi od ośmiu do dziesięciu lat. Zsa Zsa przeżyła dziewięć lat. Według Brainard zwierzę całymi dniami spędzało na wylegiwaniu się i odmawianiu robienia czegokolwiek z wyjątkiem jedzenia, a jego ulubionymi przekąskami była sucha kiełbaska lub burrito.

Jak gwiazda filmowa

Zsa Zsa zyskała międzynarodową sławę 23 czerwca, kiedy wygrała konkurs na najbrzydszego psa świata. Za zwycięstwo Brainard otrzymała 1500 dolarów. Zsa Zsa zdobyła uznanie sędziów nienaturalnie długim, zwisającym językiem i nadmiernie wygiętymi zębami, które prawie dotykały jej nosa. Podczas prezentacji pies jadł kiełbasę, ślinił się, a na końcu kichnął na jurorów. W drodze po tytuł Zsa Zsa pokonała 13 rywali. Po konkursie życie zwierzęcia stało się równie wytwornie, jak życie Zsa Zsy Gabor, amerykańskiej aktorki, od której pies wziął imię. Buldog miał różowy manicure. Fani nosili koszulki ozdobione jego pyskiem. Pies odwiedził Nowy Jork, żeby pojawić się w krajowej telewizji. Poleciał nawet pierwszą klasą. - Czułam się tak, jakbym podróżowała z Bradem Pittem - powiedziała Brainard. - Ludzie wykrzykiwali jej imię. To było po prostu szalone - dodała. Jak podkreśliła, w ostatnich tygodniach życia Zsa Zsy świat nauczył się tego, co ona wiedziała cały czas; kiedy jesteś kochany, wygląd nie ma znaczenia.

Autor: tol / Źródło: New York Times

Źródło zdjęcia głównego: NBCU Photo Bank / Getty Images