Prezydent Duda w niecodziennym towarzystwie. Tak zapamięta go Meksyk

TVN24 Biznes

tvn24bisPrezydent Duda w wyjątkowym towarzystwie. Zdjęcia z Meksyku

Wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Meksyku szeroko opisała tamtejsza prasa. Jednak mediów nie zachwyciły polityczne wątki odwiedzin, a to zdjęcie. Podczas przesiadki we Frankfurcie prezydent dał się sfotografować z turystą. Ten natychmiast opublikował wspólne zdjęcie na portalu społecznościowym. A opinia publiczna w Meksyku podkreśla, że taka wizyta może odbywać się na pokładzie rejsowego samolotu, co oznacza spore oszczędności dla podatnika.

W trakcie wizyty w Meksyku prezydent Andrzej Duda wziął udział między innymi w Polsko-Meksykańskim Forum Gospodarczym.

Jego zdaniem, ten kraj Ameryki Łacińskiej to wielka szansa na rozwój biznesowy dla polskich przedsiębiorców. Polski prezydent powiedział, że do intensyfikacji wzajemnych relacji gospodarczych zachęca stabilność makroekonomiczna regionu Ameryki Łacińskiej, otwarta polityka handlowa i inwestycyjna oraz wzrost siły nabywczej lokalnych konsumentów. - Stwarza to atrakcyjny rynek dla wytworzonych w Polsce usług i towarów - powiedział prezydent.

Eksport rośnie

Dodał, że polski eksport do Ameryki Łacińskiej, którego Meksyk jest największym odbiorcą, odnotowuje systematyczny wzrost. - Jesteśmy przekonani, że mamy sobie jeszcze bardzo wiele do zaoferowania, a drzemiący w nas potencjał nie jest w pełni wykorzystany - powiedział prezydent. - Stawiamy na najwyższą jakość i nowoczesne, innowacyjne rozwiązania - dodał. Prezydent wskazał, że Polska jest w szczególności zainteresowana współpracą w obszarach jak: elektromobilność, technologie komunikacyjno-informacyjne, zielona gospodarka czy farmacja i biotechnologia. - Zależy nam także na pogłębianiu wzajemnej współpracy inwestycyjnej - przekonywał. - Polska gospodarka jest dynamiczna, otwarta na kapitał, nowe idee, a przystąpienie Polski do UE stworzyło szereg ułatwień dotyczących dostępu do polskiego rynku także dla przedsiębiorców spoza Europy - argumentował.

Media zachwycone

Wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Meksyku szeroko opisała zresztą tamtejsza prasa. Jednak mediów nie zachwyciły polityczne wątki odwiedzin, a to zdjęcie.

Podczas przesiadki we Frankfurcie prezydent dał się sfotografować z turystą. Ten natychmiast opublikował wspólne zdjęcie na portalu społecznościowym. A opinia publiczna w Meksyku podkreśla, że taka wizyta może odbywać się na pokładzie rejsowego samolotu, co oznacza spore oszczędności dla podatnika.

Autor: mb/gry / Źródło: TVN24 BiS, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter - @85AdamJankowski