Zamieszki w Baltimore, tragiczny bilans trzęsienia ziemi w Nepalu i świat o Ukrainie. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

PAP/EPAWtorek w TVN24 Biznes i Świat

We wtorek w TVN24 Biznes i Świat będziemy w USA, gdzie kolejny raz doszło do zamieszek na tle rasowym. Śledzimy też tragiczny bilans ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu, ale też sprawdzamy, co o Ukrainie powiedzą światowi przywódcy. Podpowiemy jak wypełnić PIT i powiemy, na co czekają Brytyjczycy.

Zamieszki w USA

Co najmniej piętnastu policjantów zostało rannych podczas poniedziałkowych starć w Baltimore. Tłum protestujący po pogrzebie czarnoskórego mężczyzny, który zginął w trakcie aresztowania, zaatakował funkcjonariuszy i spalił radiowozy. W mieście ogłoszono godzinę policyjną, a w stanie Maryland wprowadzono stan wyjątkowy. W TVN24 Biznes i Świat przeanalizujemy wydarzenia w Baltimore.

Tragiczny bilans

Rośnie bilans ofiar sobotniego trzęsienia ziemi w Nepalu. Obecnie to 4 310 zabitych i 7 953 rannych. W krajach sąsiadujących z Nepalem zginęło prawie 100 osób. Według opublikowanego komunikatu, w górach, w których znajdowały się setki wspinaczy, zginęło 18 osób. Wstrząsy o sile 7,8 st. w skali Richtera spowodowały zejście lawin w masywie najwyższej góry świata - Mount Everestu. Także tym tematem zajmiemy się dziś w TVN24 Biznes i Świat.

Słowa ambasadora

Będziemy też komentować rozmowę Jacka Stawiskiego z ambasadorem Rosji w Polsce. W programie “Świat” dyplomata pytał, jakie zagrożenie mogliby stanowić motocykliści? - Warto było ich po prostu wpuścić, wtedy nie byłoby problemu - mówił o Nocnych Wilkach Siergiej Andriejew.

Spotkanie o Ukrainie

Wśród wtorkowych tematów TVN24 Biznes i Świat także Ukraina. Dziś odbędzie się Międzynarodowa Konferencja na rzecz wsparcia tego kraju. W Kijowie europejscy politycy zapoznają się też z sytuacją polityczną i gospodarczą Ukrainy. Konferencja odbędzie się dzień po wizycie w Kijowie szefa Radu Europejskiej Donalda Tuska. Rząd premiera Arsenija Jaceniuka poinformuje partnerów międzynarodowych o realizowanych reformach i walce z korupcją. Wśród uczestników spotkania będą m.in. prezydent Petro Poroszenko i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Na liście gości znajdują się także między innymi ministrowie finansów i spraw zagranicznych Estonii, Litwy, Danii, Norwegii oraz Szwajcarii.

Jeszcze kilka dni

To już ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem. W TVN24 Biznes i Świat podpowiedzi jak to zrobić, szczególnie dla tych, którzy z wypełnieniem PIT-a czekali do ostatniej chwili.

Czekają i czekają

Brytyjczyków na dobre ogarnęła gorączka oczekiwania na narodziny kolejnego członka rodziny królewskiej. Pod londyńskim szpitalem St. Mary's, w którym dwa lata temu urodził się książę George, już od kilku dni koczują miłośnicy panującej monarchii. Bukmacherzy nie nadążają z przyjmowaniem zakładów dotyczących oczekiwanego dziecka. W TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się tej brytyjskiej gorączce.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA