"Horror od nowa", "Rzeź w Nicei". Francuska prasa po ataku

Ze świata

tvn24"Rzeź w Nicei" oraz "Horror w Nicei". Francuska prasa po ataku

"Rzeź", "horror" - to słowa, które najczęściej pojawiają w relacjach francuskich gazetach po tragedii w Nicei.

"Horror od nowa" - pisze na swojej pierwszej stronie "Le Figaro". Jak przypomina francuski dziennik po 8 miesiącach od ataków w Paryżu, Francję ponownie nawiedził terroryzm. "Le Figaro" przytacza okoliczności ataku, który miał miejsce w czwartek około 22:30 na Promenadzie w Nicei.

Także o horrorze na swojej okładce pisze "Le Parisien". W artykule zatytułowanym "Horror w Nicei" możemy przeczytać o tym, że w ciężarówka wjechała w tłum ludzi zgromadzony na promenadzie w Nicei w trakcie pokazu fajerwerków z okazji Dnia Bastylii. Gazeta informuje także o tym, że kierowca ciężarówki został zastrzelony.

"Rzeź w Nicei" - tytułuje swoją relację lokalny "Nice-Matin". W artykule na stronie internetowej cytuje słowa polityków, że to "najgorszy dramat w historii Nicei". Flagi w Nicei będą w piątek opuszczone do połowy, odwołano ponadto wszystkie koncerty i inne wydarzenia rozrywkowe.

Regionalny "La Provence" pisze: "Zamachy w Nicei, Francja uderzona ponownie. Horror". I dalej relacjonuje: "ciężarówka wbiła się w tłum i jechała przez 2 km".

Ze względu na późną godzinę ataku, wiele gazet nie zdążyło umieścić informacji o tym zdarzeniu w wersjach drukowanych.

O ataku

Do ataku doszło w czwartek późnym wieczorem na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji. Ciężarówka przejechała dwa kilometry przez tłum. Według świadka, który rozmawiał z agencją Associated Press, kierowca ciężarówki, prawdopodobnie 31-letni mężczyzna, po jej zatrzymaniu wysiadł i otworzył ogień z broni automatycznej. Z kolei francuski dziennik "Le Figaro" podał za swoim lokalnym źródłem informację o tym, że w ciężarówce znaleziono broń palną i granaty.

W wyniku ataku zginęło co najmniej 84 osoby. "Atak ten miał charakter terrorystyczny" - oświadczył prezydent Francois Hollande.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/Le_Figaro, twitter.com/MashableFR

Raporty: