Zaćmienie superksiężyca, papież w USA. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

Bartosz WojczyńskiWeekend w TVN24 Biznes i Świat

W najbliższy weekend w TVN24 Biznes i Świat podsumujemy papieską pielgrzymkę do Stanów Zjednoczonych. Przeanalizujemy sytuację uchodźców w Europie, ale opowiemy też o tym, jak oglądać zaćmienie superksiężyca.

O 10:00 Marcin Cisowski zaprosi Państwa na filmowe premiery i ostrzeże przed kinowymi niewypałami. Posłuchamy też piosenki z najnowszego Bonda, piosenki która na razie fanów nie zachwyca.

Papież, uchodźcy i kampania wyborcza

O 11:15 Ksiądz Kazimierz Sowa i jego goście podsumują papieską pielgrzymkę do Stanów Zjednoczonych. Porozmawiamy też o człowieku którego nienawidzi cała Ameryka - dlaczego? Więcej w programie "Piąta Strona Świata". O 13:00 porozmawiamy o uchodźcach, zajrzymy do tureckich obozów i sprawdzimy, dlaczego uciekinierzy z Syrii wola Europę od tureckiego pogranicza. W "Babilonie" o 14:10 Piotr Marciniak zapyta o kampanię wyborczą w Polsce i konflikty między panem prezydentem a panią premier. W programie Paulina Piechna-Więckiewicz, Karolina Wigura, Joanna Staniszkis, Marzena Machałek i Róża Thun.

Niedziela

W niedzielę o 10 rano zapraszamy na rozmowę z profesorem Longinem Pastusiakiem. Prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku i gorący tydzień Baracka Obamy. O11:00 Tomasz Rożek opowie Państwu, jak oglądać zaćmienie superksiężyca. Kolejna taka okazja dopiero za 28lat. O 12:30 w programie "Korespondent" o najważniejsze wydarzenia na świecie zapytamy korespondentów zagranicznych mediów. Z kolei o 14:30 porozmawiamy o najważniejszej jak dotąd pielgrzymce Franciszka. O 16:30 zajrzymy do Katalonii, gdzie mieszkańcy decydują o przyszłości regionu i być może Hiszpanii.

Dokumenty w TVN24 Biznes i Świat

Sobota 12:30 Karioka: życie w Rio cz. 3 17:00 Architektura przyszłości 20:00 Ewa Ewart poleca: Mroczne sekrety CIA Niedziela 10:30 Karioka: życie w Rio cz. 3 17:00 Metropolie przyszłości: podniebne farmy 20:00 Architektura przyszłości 21:30 Ewa Ewart poleca: Mroczne sekrety CIA 22:30 Ewa Ewart poleca: Urodzeni w Gazie

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Wojczyński