Ze świata

81-procentowa wódka wycofana. Produkt "wysokiego ryzyka"

Ze świata

 
Wycofano z rynku wódkę o zawartości alkoholu 81 proc.

W kanadyjskiej prowincji Ontario władze wycofały w piątek z rynku partię produkowanej tam wódki, gdy okazało się, że zawartość alkoholu sięga w niej 81 proc. - dwukrotnie więcej, niż być powinno. Wydano ostrzeżenie przed spożyciem trunku.

Chodzi o 654 butelki wódki "Georgian Bay", które trafiły na półki sklepów monopolowych i zgodnie z etykietą powinny zawierać 40 proc. alkoholu; tymczasem było go dwa razy więcej. Okazało się, że firma z Toronto wypuściła na rynek partię wódki, zanim została ona w procesie produkcji odpowiednio rozcieńczona.

Produkt "wysokiego ryzyka"

Kanadyjska agencja ds. bezpieczeństwa żywności ostrzegła, że chodzi o produkt "wysokiego ryzyka", bo konsumpcja tak mocnej wódki może być groźna dla zdrowia. Zaapelowano do nabywców o oddanie kupionego alkoholu w zamian za zwrot pieniędzy. Media nie podały, z jaką reakcją konsumentów spotkał się ten apel. Władze poinformowały, że nie zanotowano żadnego przypadku zachorowania w związku z konsumpcją wódki ze "wzmocnionej" partii.

Zobacz też: Co roku w Rosji pół mln ludzi umiera wskutek zatrucia alkoholem. "U nas pije się wszystko, co tylko się pali" (Wideo z 12.02.2017)

Autor: ag / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości