Skasowali loty, muszą się tłumaczyć. Jest pierwsza reakcja

Ze świata

Eliza Jakubowska o wysokości odszkodowań za odwołane lotytvn24
wideo 2/4

Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego wezwał w trybie pilnym przedstawicieli linii Ryanair w związku z odwołaniem przez nią w tym kraju 700 lotów. Włoskie media podają, że urząd uświadomi przewoźnikowi w czwartek powagę sytuacji, w jakiej znaleźli się pasażerowie.

Oto pełna lista skasowanych połączeń Ryanaira.

Podjęte też zostaną rozmowy na temat poszukiwania takich rozwiązań obecnej sytuacji, aby najmniej odbiły się na podróżnych, którzy w tych dniach dowiadują się o tym, że ich loty zaplanowane na wrzesień i październik zostały odwołane.

Agencja Ansa dodaje, że już przed tym pilnym spotkaniem rozpoczął się we Włoszech “skrupulatny monitoring” działalności tanich irlandzkich linii.

Rezygnację z lotów firma tłumaczy problemami wynikającymi z urlopów członków załóg.

Siedem rzeczy, które możesz zrobić, jeżeli linia odwołała twój lot.

Wniosek do urzędu

Włoski związek pracowników transportu z lewicowej centrali Cgil zwrócił się do Ministerstwa Transportu w Rzymie z wnioskiem o natychmiastowe sprawdzenie, jakie są prawdziwe przyczyny decyzji o anulowaniu lotów. - Wydaje się mało wiarygodne to, że Ryanair nagle zorientował się, iż musi bez żadnego opóźnienia wysłać część personelu na urlop - ocenił związek Filt-Cgil w wydanym oświadczeniu.

- Nikt nie może liczyć na taryfę ulgową. Pasażer to obywatel, który ma swoje prawa, chronione przez przepisy - podkreślił minister transportu Graziano Delrio, komentując zaistniałą sytuację.

- Zatem jeśli Ryanair je złamał, zapłaci za tego konsekwencje – dodał minister.

Czytaj. Jak otrzymać odszkodowanie za odwołany lot?

Autor: gry / Źródło: PAP