TVN24 Biznes | Ze świata

Włosi skonfiskowali majątki oligarchów o wartości prawie miliarda euro

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp
Źródło:
PAP

Wartość majątku rosyjskich oligarchów skonfiskowanego dotąd we Włoszech przez Gwardię Finansową wynosi prawie miliard euro - podaje tygodnik "Panorama". Rosjanie mieli nie tylko jachty i wille, ale także winnice, hotele, plaże, udziały w wielkich firmach.

Duża część gospodarki związanej z dobrami luksusowymi we Włoszech utrzymuje się z pieniędzy oligarchów, którzy zainwestowali je w tym kraju i w nim je również wydają - zauważa tygodnik.

Włosi konfiskują majątki rosyjskich miliarderów

Dodaje, że upodobali oni sobie między innymi Sardynię. To tam znajdują się skonfiskowane w tych dniach wille miliardera, przyjaciela prezydenta Władimira Putina- Aliszera Usmanowa, w tym ogromna posiadłość warta 17 milionów euro. Wcześniej otrzymał honorowe obywatelstwo miejscowości Arzachena na wyspie.

Rosyjscy miliarderzy- wymienia pismo- mają majątki w Toskanii, na wzgórzach w Wenecji Euganejskiej, gdzie produkuje się Prosecco, w górskim kurorcie Cortina d’Ampezzo. To jeden wielki labirynt, który teraz rozpracowuje włoska policja finansowa ustalając, co jeszcze należy do objętych sankcjami "magnatów" biznesu.

We wtorek znajdujący się na Sardynii luksusowy kompleks nieruchomości, którego współwłaścicielem jest rosyjski oligarcha Piotr Awen, został przejęty przez państwo. Najcenniejszą częścią majątku przejętą do tej pory przez włoskie władze jest superjacht należący do miliardera Andrieja Igorewicza Melniczenki. Skonfiskowany w minioną sobotę statek ma wartość około 530 mln euro.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Federico Stevanin / Shutterstock

Pozostałe wiadomości