Rekordowa kumulacja w loterii rozbita. Astronomiczna suma

[object Object]
Zwycięski kupon został kupiony w Lodi (wideo bez dźwięku)Google Earth
wideo 2/3

Ponad 209 milionów euro, czyli równowartość około 905 milionów złotych - to rekordowa wygrana, która padła we włoskiej grze liczbowej SuperEnalotto. Szczęśliwy kupon został kupiony w barze w mieście Lodi w Lombardii na północy kraju.

To najwyższa wygrana w ponad dwudziestoletniej historii gry we Włoszech.

Poprzedni rekord padł w 2010 roku, gdy za sześć dobrze skreślonych liczb wypłacono sumę prawie 178 milionów euro.

We wtorek wylosowano następujące liczby: 7, 32, 41, 59, 75, 76. Obecna kumulacja rosła od czerwca zeszłego roku, a wraz z nią - ogromna gorączka gry, która w ostatnich dniach sięgnęła szczytu. Do Włoch przybywali obywatele wszystkich sąsiednich krajów, by także spróbować swego szczęścia. Na granicy z Francją z tego powodu tworzyły się korki w dniach losowań.

Rekordowa wygrana we włoskiej loterii

Osoba, która kupiła w Lodi skreślony przez maszynę kupon za 2 euro, wygrała dokładnie 209 160 441 euro. Na razie nie wiadomo, kim jest szczęśliwiec. Nie zdołano tego ustalić podczas hucznej zabawy w barze, w którym padła wygrana. Jak powiedzieli jego właściciele, szczęśliwiec grał na chybił-trafił. Właściciele pokazali także paragon potwierdzający zakup zwycięskiego kuponu w ich barze. - Mamy marzenie, żeby zwycięzca podzielił się swoją wygraną z tymi, którzy wokół niego są naprawdę w potrzebie - podkreślili. Okazało się przy okazji, że 13 sierpnia jest wyjątkowo szczęśliwy dla graczy SuperEnalotto. 16 lat temu tego właśnie dnia ktoś wygrał prawie 66 milionów euro i to również w Lombardii. Należy pamiętać, że szczęśliwiec wygraną będzie musiał się podzielić z włoskim fiskusem. Do budżetu państwa powróci 25 milionów euro w formie podatku nazywanego "podatkiem od szczęścia".

Autor: mb / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości