Ze świata

Pierwsza taka sytuacja w historii. Przełom we włoskiej turystyce

Ze świata

[object Object]
Ekspert przewiduje top kierunki na wakacje 2018 rokuTVN24 BiS
wideo 2/5

Po raz pierwszy we Włoszech w 2017 roku liczba zagranicznych turystów przewyższyła liczbę krajowych - pisze w sobotę "La Repubblica". Dziennik przytacza dane z raportu Narodowej Agencji do spraw Turystyki (Enit).

Do tej zmiany, uznanej za przełomową we włoskiej turystyce, doszło między styczniem a październikiem 2017 roku - na okres ten przypada we Włoszech szczyt przyjazdów. Odsetek gości z zagranicy wyniósł wtedy 50,3 procent. Liczba dobowych miejsc hotelowych zajętych przez zagranicznych turystów w minionym roku wyniosła 212 milionów. To wzrost o 10 punktów procentowych w porównaniu z 2016 rokiem.

Większe wydatki obcokrajowców

Ponadto w raporcie odnotowano zmianę zachowań cudzoziemców zwiedzających Włochy. Dotychczas ze statystyk wyciągano wniosek, że obcokrajowcy wydają w czasie urlopu w tym kraju mniej niż Włosi, przyjeżdżają do hoteli na krótko i oszczędzają na jedzeniu. Najnowsze dane wskazują, że wydatki zagranicznych turystów, zwłaszcza Niemców i Rosjan, wzrastają. W 2017 roku Włochy odwiedziło prawie milion Rosjan, co stanowi wzrost o 8 punktów procentowych w porównaniu z poprzednim rokiem. Optymistycznie przedstawia się też dla turystyki, jak zauważono, obecny okres świąteczny. Z 70 procent hoteli i pensjonatów napłynęły informacje o wzroście liczby rezerwacji.

Autor: mb//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości