TVN24 Biznes | Ze świata

Właściciel Żabki chce przejąć Toshibę

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

CVC Capital Partners - właściciel sieci sklepów Żabka - chce kupić japońskiego giganta technologicznego Toshiba. Wysokość oferty to ponad 20 miliardów dolarów – podał Reuters.

Toshiba potwierdziła w środę, że otrzymała ofertę od CVC Capital Partners. Jeden z chcących zachować anonimowość przedstawicieli firmy przekazał, że zaoferowano kupno udziałów w cenie 5 tys. jenów za akcję, czyli łącznie 2,28 biliona jenów, co daje około 20,8 mld dol. (ok. niecałe 80 mld zł) – czytamy na Bloombergu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Po informacji o tym, że CVC Capital Partners chce kupić japońską korporację, akcje Toshiby podskoczyły o 18 proc. Był to najwyższy wzrost od 2017 roku, jak i najwyższa cena za akcję od czterech lat. W 2021 roku udziały Toshiby wzrosły o 57 procent, a kapitalizacja osiągnęła poziom 19 mld dol. – poinformował Bloomberg.

Kurs Toshiby w 2021 rokustooq.pl

Kupno Toshiby byłoby drugą transakcją w Japonii funduszu CVC Capital Partners, który kupuje również firmę kosmetyczną Shiseido – dowiadujemy się z Bloomberga.

CVC Capital Partners w 2017 roku stał się właścicielem sieci sklepów Żabka, które nabył od Mid Europa Partners. Wcześniej - w 2015 roku - fundusz zainwestował w PKP Energetyka.

Autor:kris/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości