Władze kurortu skarżą się na prognozy pogody. "To nie dzieje się pierwszy raz"

Ze świata


Błędne prognozy pogody dla San Remo w Ligurii we Włoszech odstraszyły przed długim weekendem wielu turystów, podczas gdy w tych dniach świeciło tam słońce. Władze lokalne zapowiedziały złożenie oficjalnej skargi, bo branża turystyczna poniosła poważne straty.

Zażalenie na nietrafione prognozy, zamieszczone w piątek na dwóch włoskich portalach meteo zostanie złożone na wniosek burmistrza popularnego miasta na wybrzeżu liguryjskim Alberto Biancheriego.

Twierdzi on, że wielu potencjalnych turystów zrezygnowało z przyjazdu na weekendowy wypoczynek z powodu zapowiadanych opadów deszczu oraz burz. Tymczasem w San Remo świeciło słońce i było gorąco.

"Dłużej nie można tego tolerować"

To były prognozy "całkowicie błędne, niedokładne i szkodliwe" - powiedział Biancheri. - To nie dzieje się pierwszy raz i dłużej nie można tego tolerować. Żyjemy z turystyki, a ona często uwarunkowana jest przez prognozy pogody - dodał burmistrz. Na szczęście - zaznaczył - w słoneczną niedzielę, na kiedy zapowiadano burze, sporo turystów jednak przyjechało. Władze ogłosiły, że dołożą starań, aby na stronach internetowych i portalach dotyczących turystyki w San Remo publikowane były prognozy opracowane przez lokalnych meteorologów po to, by każdy mógł mieć dostęp do dokładniejszych i wiarygodnych informacji pogodowych.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock