Ważne zmiany dla klientów Wizz Air. Nowe zasady przewozu bagażu podręcznego

Ze świata

Eksperci o odszkodowaniach za odwołaną wycieczkęTVN24 BiS
wideo 2/3

Od piątku tylko pasażerowie z wykupioną dodatkową usługą mogą zabrać bagaż podręczny na pokład samolotu - poinformowały linie lotnicze Wizz Air. Jak tłumaczy węgierski przewoźnik, powodem zmian jest ograniczona ilość miejsca w części dla pasażerów.

Zmiany dotyczą osób, które nie mają wykupionej usługi Wizz Priority. Jak przypomniano w komunikacie, nadal mogą one podróżować z jedną bezpłatną sztuką bagażu podręcznego. Jego maksymalne wymiary to 55 x 40 x 23 cm (waga do 10 kg).

Jakie zmiany?

Zgodnie jednak z nowymi zasadami, które weszły w życie w piątek (24 sierpnia), jeśli wymiary bagażu podręcznego przekraczają 40 x 30 x 18 cm, pasażer musi odprawić go bezpłatnie na stanowisku odprawy i odebrać przy taśmie bagażowej na lotnisku docelowym.

Dotychczas nie było takiego obowiązku. Podróżnym bez usługi Wizz Priority odbierano ich bagaże tuż przed wejściem do samolotu.

Co ważne, jeśli bagaż podręczny jest mniejszy niż 40 x 30 x 18 cm, pasażerowie mogą zabrać go na pokład samolotu, ale musi on zostać umieszczony pod siedzeniem.

Nic nie zmienia się za to dla podróżnych z wykupioną usługą WIZZ Priority.

W takim przypadku, mogą oni zabrać do kabiny bagaż podręczny (55 x 40 x 23 cm) oraz jedną dodatkową sztukę małego bagażu podręcznego (maksymalnie 40 x 30 x 18 cm).

Jednocześnie przedstawiciele węgierskiego przewoźnika zalecają "wszystkim pasażerom zabranie niezbędnych rzeczy do kabiny (takich jak artykuły higieny osobistej, paszporty i inne dokumenty) oraz rzeczy wartościowych, takich jak biżuteria, telefony czy aparaty fotograficzne".

Nowe zasady w Ryanairze

Przypomnijmy, że na zmiany w zasadach przewozu bagaży zdecydowały się także linie lotnicze Ryanair.

Wejdą one w życie od 1 listopada, a pasażerowie będą musieli zapłacić za większy bagaż podręczny.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock