Tanie linie szukają pracowników. Rekrutacja również w Polsce

Ze świata


Węgierskie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły "największą kampanię rekrutacyjną w historii firmy". Tani przewoźnik zamierza stworzyć w przyszłym roku 1300 miejsc pracy dla pilotów i pracowników personelu pokładowego. Decyzja ma związek ze znaczną rozbudową floty. Pilotów szuka też Ryanair, który boryka się ostatnio z problemami związanymi z załogą, przez co odwołał tysiące rejsów.

Do końca 2018 roku linie Wizz Air otrzymają od Airbusa 21 nowych samolotów - A320 i A321. Do końca 2024 roku przewoźnik zamierza podwoić swoją flotę do 160 samolotów.

W związku z tym firma potrzebuję rąk do pracy. Przewoźnik poinformował, że rekrutacja członków załogi rusza 2 października w Wilnie. W sumie, do końca 2018 roku w 25 państwach odbędzie się 400 dni otwartych dla osób zainteresowanych pracą w Wizz Air.

Terminy rekrutacji

W Polsce pierwsze dni otwarte dla stewardess i stewardów odbędą się w Warszawie (9 i 19 października), Gdańsku (10 i 26 października), Katowicach (14 października) i Wrocławiu (26 października).

Jak informuje na swojej stronie przewoźnik, osoby starające się o pracę powinny mieć ukończone 18 lat i przynajmniej 1,65 cm wzrostu w przypadku kobiet i 1,75 cm w przypadku mężczyzn.

Jeśli chodzi o wykształcenie to wystarczy mieć ukończoną szkołę średnią. Konieczna jest za to biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Mile widziana jest też znajomość innych języków obcych, jak np. czeskiego, słowackiego, serbskiego czy ukraińskiego. Kandydaci powinni też umieć pływać.

Firma oferuje m.in.: "konkurencyjne wynagrodzenie", "stabilną pracę w szybko rozwijającej się firmie", "przyjazne i wielokulturowe środowisko pracy" oraz "kolorowy styl życia".

Szukają pilotów

W środę Ryanair zapowiedział, że w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy zatrudni i będzie szkolił 650 pilotów. Mają oni zastąpić pilotów, którzy odeszli w tym roku na emeryturę oraz stanowić załogę na nowo pozyskanych 50 samolotach, które zostaną dostarczone do maja 2018 roku. Na razie nie ma jednak szczegółów.

Autor: tol/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wizz Air