Zbudowali wodospad na wieżowcu. Ludzie myśleli, że to wyciek wody

Ze świata


Im więcej wieżowców buduje się w Chinach, tym trudniej wymyślić oryginalny projekt, wyróżniający się pośród innych. Ale co powiecie na ponad stumetrowy wodospad na jednej ze ścian budynku?

Wodospad jest częścią budynku Lieban w mieście Guiyang, stolicy prowincji Guizhou w południowo-zachodnich Chinach. Wieżowiec mierzy 121 metrów i położony jest w centrum miasta, w dzielnicy biznesowej.

Najwyższy

Sam wodospad ma około 106 metrów. Jest jednym z najwyższych sztucznych wodospadów na świecie i największym sztucznym wodospadem w obszarze miejskim.

Według lokalnych mediów wodospad wywołuje pewne kontrowersje u mieszkańców, ponieważ prąd konieczny do zasilania przez godzinę czterech pomp kosztuje 800 juanów (118 dolarów).

Zarządcy budynku twierdzą jednak, że wodospad będzie działał tylko podczas specjalnych okazji i używał wody pozyskanej z recyklingu. Budynek szybko stał się atrakcją turystyczną oraz symbolem miasta. Gdy oddano go do użytku zaskoczeni mieszkańcy dzwonili do gazet, aby poinformować o olbrzymim wycieku wody.

Autor: tol / Źródło: Fortune