Pogrzeb Elżbiety II. Lotnisko Heathrow wprowadza zmiany w rozkładzie

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP, Reuters

Londyńskie lotnisko Heathrow wprowadza zmiany w poniedziałkowym rozkładzie lotów, aby zmniejszyć hałas nad stolicą podczas kluczowych momentów pogrzebu królowej Elżbiety II. Około południa nie będą odbywały się żadne operacje lotnicze.

"Operacje do i z lotniska będą podlegały odpowiednim zmianom, aby uniknąć zakłóceń hałasu w niektórych miejscach w określonych godzinach w poniedziałek" - powiedział rzecznik lotniska Heathrow w oświadczeniu cytowanym przez Agencję Reutera.

Korekty mają dotknąć 15 proc. lotów zaplanowanych na poniedziałek.

Pogrzeb Elżbiety II - zmiany na lotnisku Heathrow

Jak przekazano, aby nie zakłócać dwóch minut ciszy, które będą miały miejsce w całym kraju na zakończenie nabożeństwa żałobnego w Opactwie Westminsterskim (ok. 11.55 czasu lokalnego), pomiędzy godz. 11.40 a 12.10 żadne samoloty nie będą startowały z Heathrow ani tam lądowały.

Następnie pomiędzy 13.45 a 14.20, gdy karawan z trumną będzie zmierzał do zamku w Windsorze nie będzie żadnych przylotów na Heathrow, a pomiędzy 15.05 a 16.45 - w czasie, gdy kondukt będzie zmierzał do kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze i gdy będzie tam trwała msza pogrzebowa - żadne samoloty nie będą startowały.

Ponadto od 16.45 do 21.00 zmniejszona zostanie liczba odlotów z Heathrow, a dodatkowo loty będą skierowane na inne korytarze powietrzne, dalej od zamku w Windsorze.

Odwołane loty

Tymi zmianami w największym stopniu dotknięte zostaną linie British Airways. Przewoźnik przekazał, że odwoła 100 lotów na krótkich trasach, cztery loty odwoła z kolei Virgin Atlantic.

Podobne ograniczenia lotnisko Heathrow wprowadziło w środę, aby nie zakłócać uroczystego odprowadzenia trumny z ciałem Elżbiety II z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego.

Zaślepka materiału TVN24GO
Specjalne wydanie "Kropki nad i" po śmierci królowej Elżbiety II
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: BasPhoto / Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości