TVN24 Biznes | Ze świata

Bank przez pomyłkę przelał pieniądze dużej grupie klientów. "Niektóre płatności zostały zduplikowane"

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
asty/dap
Źródło:
CNN, BBC, PAP

Bank Santander w Wielkiej Brytanii przez pomyłkę przelał 130 milionów funtów na 75 tysięcy różnych kont – poinformował bank w czwartek. Santander w oświadczeniu podkreśla, że "pracuje z wieloma brytyjskimi bankami, aby odzyskać środki ze zduplikowanych transakcji".

"Przepraszamy, że w związku z problemami technicznymi niektóre płatności od naszych klientów korporacyjnych zostały zduplikowane na kontach odbiorców" – przekazał w czwartek bank Santander w Wielkiej Brytanii. Przelewy, jak pisze BBC, zostały wykonane 25 grudnia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Santander podkreślił w oświadczeniu, że "żaden z klientów nie został pozbawiony środków", a bank "pracuje z wieloma brytyjskimi bankami, aby odzyskać środki ze zduplikowanych transakcji". Wyjaśniono, że niektórym osobom dwukrotnie wypłacono pieniądze z konta pracodawcy, chociaż w rzeczywistości druga płatność została sfinansowana przez bank.

Fatalna pomyłka banku

Santander UK jest spółką zależną od hiszpańskiego Banco Santander – brytyjska firma ma 14 milionów aktywnych klientów i 616 udziałów. CNN zwrócił uwagę, że chociaż wypłata 130 milionów funtów jest znacząca, "blednie" w porównaniu z omyłkowym wypłaceniem pieniędzy przez amerykański Citibank.

Bank przypadkowo wysłał 900 milionów dolarów pożyczkodawcom firmy kosmetycznej Revlon. W sierpniu Citibank próbował odzyskać 500 milionów dolarów od osób, które nie zwróciły środków dobrowolnie, ale w lutym sąd orzekł, że bank nie będzie mógł odzyskać pieniędzy.

Autor:asty/dap

Źródło: CNN, BBC, PAP

Pozostałe wiadomości