Nowe fakty o Lubitzu i pytanie, kiedy Rosja zaatakuje Ukrainę. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

PAP/EPAWieczór w TVN24 Biznes i Świat

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat podsumujemy wydarzenia wokół badania katastrofy niemieckiego airbusa. Sprawdzimy, co piszą na ten temat niemieckie media. Będziemy też w Rosji. W programie "Świat" pytanie - kiedy Rosja zaatakuje Ukrainę. Wydarzenia na rynkach podsumujemy w "Bilansie".

Na miejscu katastrofy samolotu niemieckich linii Germanwings we francuskich Alpach znaleziono drugą czarną skrzynkę, czyli rejestrator parametrów lotu - poinformowała w czwartek francuska żandarmeria. Pierwszą skrzynkę, która rejestrowała rozmowy i dźwięki w kokpicie, odnaleziono krótko po katastrofie. Analiza nagrania doprowadziła do podejrzenia, że maszynę celowo rozbił drugi pilot, Andreas Lubitz, który zamknął się w kokpicie i uniemożliwił powrót do niej kapitana.

Wszystko o Lubitzu

Prze tragicznym lotem Lubitz szukał informacji o zamykaniu drzwi do kokpitu - tak mówią śledczy, którzy przebadali zawartość jego komputera. Drugi pilot airbusa szukał też informacji o sposobach na popełnienie samobójstwa. Chwilę przed godz. 20.00 sprawdzimy, co o sprawie piszą najlepiej poinformowane niemieckie media.

"Świat"

Po Wielkanocy, przed Dniem Zwycięstwa - kiedy Rosja zaatakuje Ukrainę? Coraz więcej obserwatorów ostrzega, że odnowienie konfliktu w Donbasie jest coraz bliżej. O scenariuszach dla Ukrainy będą mówić goście programu Świat: współzałożyciel Komitetu Solidarności z Ukrainą Zbigniew Bujak, były wiceszef MSZ Witold Waszczykowski oraz komentator TVN24 Biznes i Świat Jan Rokita.

"Bilans"

O godz. 21.40 podsumujemy dzień na rynkach w programie "Bilans". Sprawdzimy też, jak inwestują najlepsi. Zaprasza Robert Stanilewicz.

"24 godziny"

O godz. 22 program "24 godziny". Powiemy miezy innymi o groźbach Moskwy. Rosjanie przestrzegają, że mogliby użyć broni jądrowej, gdyby NATO próbowało umieścić większe siły w krajach bałtyckich lub gdyby nastąpiła próba siłowego zwrócenia Krymu Ukrainie - twierdzi brytyjski dziennik "The Times", powołując się na niejawne notatki ze spotkania rosyjskich i zachodnich oficjeli. Będzie także o tym, że trwa pobór do rosyjskiej armii w Sewastopolu. Rekruci wcieleni do wojska na razie będą służyć w jednostkach na Krymie. Mężczyźni w wieku od 18 do 27 lat wstępują do sił zbrojnych.

W "24 godzinach" pokażemy także dokument o Tunezji. Maciej Warsiński pytał w Tunisie, jakim krajem po wyzwoleniu się spod autorytarnych rządów jest Tunezja i jak żyją jej mieszkańcy. Co ciekawe, znalazł wiele podobieństw do Polski końca XX wieku.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA