Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: co powiedział Putin, smartfon "made in Russia"

Ze świata


Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat podsumujemy wydarzenia mijającego dnia. Skupimy się głównie na analizie dorocznej konferencji Władimira Putina. Gościem programu "Świat" będzie prof. Roman Kuźniar. Podsumujemy też inne wydarzenia na rynkach i świecie.

"Świat"

W programie "Świat" o godz. 20.30 gościem Bartosza Węglarczyka będzie doradca prezydenta prof. Roman Kuźniar. Wśród tematów czwartkowa konferencja z dziennikarzami prezydenta Rosji Władimira Putina. Obiecał on, że wyprowadzanie rosyjskiej gospodarki z kryzysu potrwa maksimum dwa lata. Spotkanie z dziennikarzami trwało 3 godziny i 10 minut. Putin mówił też o polityce zagranicznej Rosji i o sytuacji na Ukrainie.

"Świat technologii"

W "Świecie technologii" o 21.00 pokażemy m. in. smartfona "made in Russia". Czy Władimir Putin używa go prywatnie? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że prezydent Rosji lubi chwalić się smartfonem stworzonym przez jego rodaków. Na ostatnim szczycie APEC w Pekinie rosyjski przywódca wręczył Yotaphone'a 2 prezydentowi Chin Xi Jinpingowi. Rosyjska firma Yota Devices liczy na duży popyt właśnie w Chinach, ale urządzenie pojawi się także w Polsce. Ma u nas kosztować 2 tys. 899 złotych. Czy rosyjska konstrukcja ma szansę stawić czoła technologii tworzonej przez Amerykę, czy Koreę Południową?

"Bilans" i "24 godziny"

O 21.30 Robert Stanilewicz podsumuje rynkowe wydarzenia w Polsce i na świecie. Z kolei w programie "24 godziny" sprawdzimy, co wydarzyło się w czwartek i skomentujemy najważniejsze wydarzenia dnia.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat