"Good night and good luck". Morawiecki pochwalił się fotką z Clooneyem

Ze świata

Ministerstwo Rozwoju/twitterWicepremier Mateusz Morawiecki i George Clooney w Davos

Wicepremier Mateusz Morawiecki wrzucił na Twittera zdjęcie ze słynnym amerykańskim aktorem i zdobywcą Oscarów Georgem Clooneyem. Panowie spotkali się w Davos, gdzie od wtorku trwa 47. szczyt Światowego Forum Ekonomicznego (WEF).

Obaj panowie spotkali się w Davos, gdzie od wtorku trwa 47. szczyt Światowego Forum Ekonomiczne (WEF). Wicepremier Morawiecki w środę wziął udział w zamkniętym lunchu wydanym przez Google i Clooney Foundation.

W jego trakcie kilkanaście osób, m.in. komisarzy UE, CEO największych firm przemysłowych, czy następców tronów europejskich rodzin królewskich dyskutowali o globalnych problemach społecznych, nierównościach, zrównoważonym rozwoju i nowoczesnych technologiach.

W trakcie spotkania pojawiła się także okazja do wspólnego zdjęcia z Georgem Clooney'em, czego najlepszym przykładem jest tweet, który w środę późnym wieczorem pojawił się na profilu Ministerstwa Rozwoju na Twitterze.

Jego treść wydaje się nieprzypadkowa. "Good Night and Good Luck" to bowiem amerykański dramat filmowy z 2005 roku, którego reżyserem jest właśnie George Clooney.

Przemówienie May

Tegoroczny szczyt w Davos potrwa do 20 stycznia.

W czwartek przed południem oczekiwane jest przemówienie premier Wielkiej Brytanii Theresy May. Polski minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zabierze głos w dyskusji poświęconej bezpieczeństwu w Europie, w której wezmą też udział m.in. szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini oraz sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Jak wskazuje PAP, minister chce poruszyć podczas panelu m.in. kwestię współpracy Unii Europejskiej i NATO oraz przypomnieć o konieczności realizacji decyzji szczytu Sojuszu w Warszawie.

W szczycie w Davos bierze udział łącznie około 3 tys. liderów politycznych i gospodarczych. Przedstawicielami Polski oprócz wicepremiera Morawieckiego i ministra Waszczykowskiego są m.in. prezes NBP Adam Glapiński oraz przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski.

Na Forum w Davos pojawił się także ustępujący sekretarz stanu USA John Kerry (17.01.2017):

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Rozwoju/twitter