Weekend w TVN24 Biznes i Świat: wyzwania dla świata, zimowa podróż i nowe programy

Ze świata

TVN24 Biznes i ŚwiatWeekend w TVN24 Biznes i Świat

W weekend w TVN24 Biznes i Świat rozmawialiśmy o prognozach na nowy rok, narysowaliśmy też mapę geopolityczną świata na nadchodzące miesiące. Podpowiadaliśmy, jak zaplanować zimową podróż a także zapowiedzieliśmy najciekawsze premiery filmowe 2015 roku. Wydarzenia tygodnia podsumowaliśmy w "Atlasie Świata", w TVN24 Biznes i Świat także nowy program "Korespondent".

Sobota

Znany rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny i jego brat Oleg zostali uznani we wtorek przez sąd w Moskwie za winnych zagarnięcia środków finansowych firmy Yves Rocher. Aleksiej dostał 3,5 roku więzienia w zawieszeniu, a Oleg 3,5 roku pozbawienia wolności. O wyroku rozmawialiśmy z Bartoszem Cichockim.

Wydarzenia tygodnia podsumowali goście "Atlasu Świata": Łukasz Jasina, Andrzej Jonas, Katarzyna Górak-Sosnowska i Grzegorz Kostrzewa-Zorbas.

Po świąteczno-noworocznych szaleństwach, także kulinarnych, warto zastanowić się nad odpowiednią dietą. O tej na nowy rok opowiedziała Anna Dec. Z kolei o najgorsze premiery i hity filmowe w ubiegłym i nowym roku zapytaliśmy Jakuba Popieleckiego z serwisu Filmweb.

Piotr Marciniak ugościł w TVN24 Biznes i Świat: Hannę Gronkiewicz-Waltz, Małgorzatę Gosiewską, Katarzynę Piekarską, Karolinę Wigurę, prof. Monikę Płatek. Od tej soboty program "Babilon" tylko w TVN24 BiŚ.

Zima to także czas zimowych urlopów. Gościem TVN24 Biznes i Świat będzie podróżniczka Monika Witkowska.

Najważniejsze wydarzenia 2014 roku podsumuje dr Janusz Sibora.

Niedziela

W niedzielę zostaniemy w klimacie prognoz na rozpoczęty właśnie rok. Geopolityczne punkty zapalne na mapie świata omówił Agaton Koziński z "Polski The Times".

O 12.30 premierę miał nowy program pt. "Korespondent". Z kolei o sytuacji imigrantów, którzy pukają do bram Europy przyjrzy się Jacek Pałasiński, komentator TVN24 Biznes i Świat.

W nowym roku będzie też kilka okazji do wyjazdów na długi weekend. O to, gdzie pojechać zapytaliśmy Katarzynę Mazurkiewicz z portalu terr.waw.pl.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat