Zamieszanie wokół Putina. Niedziela w TVN24 Biznes i Świat

Ze świata


Wojskowe śmigłowce nad Moskwą, tajemnicze tiry na Placu Czerwonym i pytanie: gdzie jest Putin? W ten weekend w TVN24 Biznes i Świat będziemy przyglądać się Rosji i czekać, aż Władimir Putin pokaże się publicznie. Plotki o możliwej chorobie przerodziły się bowiem w domysły, kto po Putinie zasiądzie na Kremlu.

W niedzielę spytamy, czy Amerykanie sprzedadzą nam Tomahawki. Do tej pory udostępnili te pociski tylko Brytyjczykom. Nowoczesne i zabójczo skuteczne - na ile wzmocniłyby bezpieczeństwo Polski, a na ile rozsierdziły Rosję? O 11:30 polskich zbrojeniowych ambicjach opowie Wojciech Łuczak, wydawca magazynu Raport: Wojsko, Technika, Obronność. Władimir Putin przyznaje, że nakazał aneksję Krymu jeszcze przed referendum w sprawie niepodległości półwyspu. Szczera do bólu wypowiedź pada w filmie, jaki rosyjska telewizja pokaże w niedzielę. O prawdzie według Putina o 14:35 opowie Kazimierz Wóycicki z Centrum Europy Wschodniej UW, komentator TVN24 Biznes i Świat. O 17:30 opowiemy o aneksji Krymu, szczerości Putina i rosyjskich zbrojeniach opowiedzą też Andrzej Jonas z Warsaw Voice i Łukasz Jasina z Kultury Liberalnej. Kiedy turyści chcą wietrzyć samolot otwierając okno, kiedy skrobią podpisy na starożytnych murach – przestają być mile widzianymi gośćmi, a stają się plagą. W niedzielę o 18:30 porozmawiamy z podróżnikami o takich turystach, którzy każdemu potrafią uprzykrzyć zagraniczny wyjazd.

Korespondent

Choroba Władimira Putina, dozbrojenie Ukrainy i manewry NATO w krajach bałtyckich - to niektóre z tematów, o jakie w niedzielę o 12:30 Marek Tejchman spyta swoich gości. W programie "Korespondent" Ekke Overbeek z holenderskiego dziennika Trouw, Michel Viatteau z AFP oraz Ignacio Temino – Martinez z hiszpańskiej agencji EFE opowiedzą, jak z zagranicy patrzy się na sprawy naszego regionu.

DOKUMENTY W TVN24 BiŚ W NIEDZIELĘ: 8:15 Inwazja dronów 10:00 Jak to Zrobić Chłodniej 16:30 Odbudować World Trade Center 20:00 Megakonstrukcje: Hipodrom w Dubaju 21:00 Megakonstrukcje: górska autostrada 22:00 Więzienne Państwo cz. 1 23:00 Więzienne Państwo cz. 2

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat