Warufakis: Grecja nie przedstawi eurogrupie nowych propozycji reform

Ze świata


Minister finansów Grecji Janis Warufakis powiedział w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" (wydanie wtorkowe), że na najbliższym spotkaniu eurogrupy w Luksemburgu nie przedstawi nowych propozycji reform, których domagają się od Aten wierzyciele.

- Spotkanie ministrów finansów strefy euro nie jest odpowiednim forum do prezentacji propozycji, które wcześniej nie były przedmiotem dyskusji i negocjacji na niższym poziomie - stwierdził Warufakis.

Najbliższe spotkanie ministrów finansów eurogrupy planowane jest na czwartek i piątek w Luksemburgu.

"Znacznie rozbieżności"

Rozmowy, które w trakcie weekendu toczyły się w Brukseli między Grecją a jej wierzycielami, zakończyły się bez porozumienia z powodu "znacznych rozbieżności" - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej. Dodał, że greckie propozycje reform "pozostają niepełne". Zagrożona bankructwem Grecja od miesięcy prowadzi negocjacje z Komisją Europejską, MFW i Europejskim Bankiem Centralnym, które domagają się reform strukturalnych w zamian za odblokowanie kolejnej transzy pomocy w wysokości ok. 7,2 mld euro. Obecny program pomocowy dla Aten wygasa 30 czerwca.

Warufakis wyklucza Grexit. Ale ostrzega: wyższe podatki nie pomogąTVN24 BiS

Autor: tol / Źródło: PAP