Ma 85 lat i wyklucza emeryturę. W. Buffet: odejście z pracy byłoby szaleństwem

Ze świata

flickr.com/(CC BY-ND 2.0) | Fortune Live MediaWarren Buffet: nie ma nic bardziej ekscytującego i lepszego niż praca

Warren Buffett, czyli jeden z najbogatszych ludzi na świecie mimo że ma 85 lat, to wciąż nie planuje emerytury. - To nie mój sposób na życie - przekonuje legendarny inwestor. Stwierdził, że odejście z pracy byłoby dla niego "szaleństwem".

Jak podaje "Business Insider" Warren Buffett nie planuje przejścia na emeryturę. Legendarny inwestor uważa, że nie chciałby znaleźć się w otoczeniu ludzi, którzy "spędzają całe tygodnie na planowaniu tego, jaką będą mieli fryzurę".

Kocha inwestowanie

- To nie jest mój sposób na życie - powiedział Buffet. - Nie ma znaczenia, czy jestem fizycznie słabszy i że moja wytrzymałość nie jest taka jak dawniej. Ważne jest, że wiek nie wpływa na moją zdolność do kupowania akcji - dodał. Buffet podkreślił, że właśnie inwestowanie jest tym, co kocha. Dlatego nie myśli o przejściu na emeryturę. - Z radością chodzę do pracy. Nie ma nic bardziej ekscytującego i lepszego - twierdzi Buffett.

Legenda giełdy

Warren Buffett jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych inwestorów na świecie. Jego majątek szacowany jest na 72,8 mld dolarów, co - według Forbesa - czyni go trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie. Buffet słynie z niezwykłego instynktu i bardzo trafnego przewidywania sytuacji na giełdach. Od kiedy w 1962 roku spółka Berkshire Hathaway znalazła się w rękach Buffeta jej aktywa traciły na wartości tylko dwukrotnie - w 2001 i 2008 roku. W pozostałych latach akcje zyskiwały średnio 20 proc. rocznie.

Potwierdzeniem tego, że Buffet nie wybiera się na emeryturę są jego inwestycje. Miliarder niedawno kupił grecką wyspę.

Buffett kupił grecką wyspę. Za 15 mln dolarówTVN24 Biznes i Świat

Autor: msz//km / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: flickr.com/(CC BY-ND 2.0) | Fortune Live Media