Walczący z ebolą docenieni, Rosjanie nad Bałtykiem. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

Weekend w TVN24 Biznes i Świat

"Walczący z ebolą" - ludźmi roku według amerykańskiego tygodnika Time. Za ryzyko, poświęcenie i niesienie pomocy bez względu na zagrożenie dla własnego życia. Kim są lekarze, którzy decydują się na wyjazd do Afryki? Więcej o tym w TVN24 Biznes i Świat.

Rozpuszczona Angelina Jolie

Angelina Jolie to "rozpuszczony bachor", tak piszą producenci filmowi. Do sieci wyciekły poufne maile, które Scott Rudin - producent m.in. "The Social Network", pisał do szefowej hollywoodzkiej wytwórni Sony Pictures, Amy Pascal. Jak wyglądają kulisy powstawania i planowania filmów? O czym producenci decydują? Czy mają wpływ na obsadę lub treść scenariusza? W niedzielę o 18:00 porozmawiamy o tym z krytykiem filmowym Wiesławem Kotem.

Nadaktywni Rosjanie

Aktywność Rosjan nad Bałtykiem jest bezprecedensowa - mówi minister obrony Tomasz Siemoniak. NATO szykuję się na reakcje. Jak będzie ona wyglądać? W niedzielę o 11:00 Michał Sznajder zapytał o to Wojciecha Łuczaka, wydawcę magazynu "Raport: Wojsko, Technika, Obronność".

Co to jest "Cosmic Top Secret"? Najwyższą natowską tajemnicą zasłaniali się Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller komentując sprawę tajnego więzienia CIA w Polsce. Jakie sprawy chroni taka tajemnica? Jakie stopnie poufności i kogo obowiązują? I co grozi komuś, kto nie dochowa sekretu? W niedzielę o 14:35 opowiedział o tym Piotr Niemczyk, były dyrektor biura analiz i informacji UOP.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat