Dojrzali turyści płacą więcej. Oto ich ulubione kierunki na wrzesień

[object Object]
Ekspert: Na wakacje z dolarami, a nie z euroTVN24 BiS
wideo 2/6

Malta, włoska Sycylia, chorwacka Makarska Riwiera i portugalska Madera - tu najchętniej fundują sobie wakacje turyści w wieku 55 plus. Te właśnie kierunki wybierają na wrześniowy wypoczynek, płacąc przy okazji o 250-350 złotych więcej od przeciętnego klienta biur podróży - wynika z raportu serwisu internetowego.

Jak wynika ze statystyk rezerwacyjnych Travelplanet.pl, polskiego multiagenta turystycznego, to na Sycylii, Makarskiej Riwierze, Maderze i na Malcie portfele dojrzałych podróżnych we wrześniu otwierają się znacznie szerzej niż przeciętnego turysty. Rzadziej wybierają natomiast Egipt i Turcję.

Jakie wydatki

Za pobyt w Makarskiej Riwierze polscy turyści 55 plus płacą we wrześniu (z własnym dojazdem) 1600 złotych za osobę. To więcej o 250 zł niż średnio wydaje klient biur podróży. To najbardziej popularne chorwackie letnisko między Splitem a Dubrownikiem.

Wypoczynek we Włoszech kosztuje zaś turystę przeciętnie 2750 zł, to jest około 260 zł więcej niż statystycznego klienta biura podróży. Na włoskie wakacje podróżni 55 plus wybierają głównie Sycylię, największą wyspę na morzu Śródziemnym, mając szansę na obejrzenie erupcji Etny.

Popularna Malta

Dużą popularnością cieszy się również tysiąc razy mniejsza od Polski - Malta. Na miejscu czekają na turystów budowle starsze niż piramidy, ikonowe cuda natury, a także dziedzictwo Kawalerów Maltańskich i fiesty. Turyści 55 plus nie tylko chętniej od ogółu wybierają na wrześniowe wakacje Maltę niż Cypr, ale płacą za wakacje tutaj o 270 zł więcej.

Warto pamiętać, że Malta to także ważny punkt dla amerykańskich filmowców, bowiem nasłonecznienie w tym miejscu jest identyczne jak w Los Angeles. Tu powstawały między innymi "Gladiator", "Troja", czy "Hrabia Monte Christo".

Przyciąga także fascynujący krajobraz Madery. Wysokie góry, głębokie doliny z egzotyczną roślinnością i barwnymi kwiatami, dzięki czemu nosi ona miano Wyspy Wiecznej Wiosny. To za to między innymi turysta 55 plus skłonny jest zapłacić za wrześniowe wakacje aż o 350 zł więcej niż przeciętny klient biur podróży.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości