Młodzi, bogaci, z sukcesami. Kim są "Zuckerbergowie" Indii, Rosji, Szwecji?

Ze świata

Flikr CC-BY-SAMark Zuckerberg to wzór dla wielu przedsiębiorców

Mark Zuckerberg stał się milionerem mając zalewie 23 lata. Gdy obchodził 31. urodziny firma, którą stworzył - Facebook - wyceniana była już na 9 mld dolarów. Zuckerberg jest więc wzorem dla wielu osób na świecie. Serwis „Business Insider” publikuje listę osób, które w swoich krajach są tym, kim Mark Zuckerberg w USA.

W swoich krajach są tak samo popularni i też szybko się wzbogacili - wszyscy doszli do fortun mając mniej niż 35 lat. 1. Pavel Durov - ten trzydziestolatek został nazwany „Markiem Zuckerbergiem Rosji” od chwili, gdy jego portal społecznościowy VK przebił Facebooka w swoim kraju. Jak czytamy, został on zmuszony do opuszczenia Rosji, bo władza zaczęła interesować się jego biznesem. Ale teraz ma kolejne dziecko - aplikację "Telegram".

2. Mubarak Muyika - 20-latek, szef kenijskiego startupu Zagace. Firma opracowująca oprogramowania dla biznesu. Kiedy miał 16 lat założył Hypecentury Technologies, firmę technologiczną, za sprzedaż której zarobił sześć cyferek. Odrzucił stypendium na prestiżowym Harvardzie, aby realizować się w biznesie. 3. Deepak Ravindran - ten 27-letni dziś przedsiębiorca w 2008 roku wraz z trzema kolegami rzucił studia na uniwersytecie Kannur w Indiach i założył Innoz. Firma pozwala użytkownikom korzystać z internetowych wyszukiwarek za pośrednictwem sms-ów. To sposób na ciągle mało dostępny powszechny internet w Indiach. W ubiegłym roku Ravindran porzucił Innoz by założyć Lookup - serwis pozwala mobilnym użytkownikom czatować z lokalnymi przedsiębiorcami.

4. Gustavo Caetano - ten 33-latek z Brazylii założył Samba Tech, która jest obecnie największą platformą video online w Ameryce Łacińskiej.

5. Daniel Ek - szef i założyciel Spotify. Choć Szwed ma 32 lata, jego majątek wyceniany jest na 400 mln dolarów. A to nie jego pierwszy biznes - wcześniejsze sprzedał swoje starupy takim graczom jak TradeDoubler i eBay.

6. Yoshikazu Tanaka - założył swoją firmę SNS Gree gdy miał 26 lat. W 2010 roku został najmłodszym w historii założycielem firmy, która znalazła się w notowania tokijskiej giełdy. Jego majątek szacowany jest na 1,7 mld dolarów.

Autor: mn / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: Flikr CC-BY-SA