Moskwa walczy z korkami. Stawia przystanki z darmowym Wi-Fi

Ze świata


W Moskwie wyrośnie 181 nowoczesnych przystanków autobusowych. Czekając na kurs mieszkańcy będą mogli naładować telefony i bezpłatnie korzystać z Wi-Fi. Władze chcą w ten sposób zachęcić do korzystania z komunikacji publicznej.

- Nowoczesne przystanki pojawią się na ulicach Moskwy pod koniec tego roku. Będą wyposażone w bezprzewodowy internet oraz porty USB do ładowania urządzeń elektrycznych - powiedział Maxim Liksutow, zastępca burmistrza i szef moskiewskiego departamentu transportu oraz infrastruktury drogowej.

Zachęta

Do końca listopada bezprzewodowy internet (bez portów USB) pojawi się natomiast na 450 przystankach. Władze Moskwy chcą w ten sposób zachęcić mieszkańców do korzystania z publicznego transportu, ponieważ miasto zmaga się z potężnymi korkami.

Dzięki nowym usługom pasażerowie będą mogli korzystać z internetu, aby np. sprawdzić e-mail, czy przeglądać strony www. Kierowcy nie mają takiej możliwości - zachęca Liksutow. Warto przypomnieć, że w grudniu zeszłego roku w bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu został udostępniony na wszystkich liniach moskiewskiego metra.

Autor: msz/ / Źródło: The Moscow Times