Podwójne ceny w menu. Rosyjski dziennikarz ostrzega kibiców

Ze świata

tvn24bisCiemna strona mundialu. Czy pseudokibice zagrożą mistrzostwom świata?

W jednej z restauracji niedaleko moskiewskiego stadionu Łużniki ceny w anglojęzycznym menu były dwukrotnie wyższe niż w menu po rosyjsku - ogłosił jeden z rosyjskich dziennikarzy. Sprawie przyjrzy się urząd ochrony konsumentów.

Urząd Rospotriebnadzor oznajmił, że "monitoruje sytuację i już zaczął działania administracyjne w sprawie różnicy cen w angielskiej i rosyjskiej wersji menu" - podało w sobotę radio Echo Moskwy.

Wcześniej dziennikarz państwowej telewizji Rossija24 Stanisław Natanzon napisał na swoim Facebooku, że natknął się na różnice cen w karcie dań restauracji koło Łużników.

"Być może pomyłkowo podano nam dwie karty - po rosyjsku i po angielsku. Porównajcie zdjęcia w załączniku (...). Ceny różnią się dwukrotnie!" - napisał dziennikarz.

Restauracja zaprzecza

Przedstawiciel restauracji powiedział portalowi RBK, że nie wie, skąd wzięły się doniesienia o różnicy cen. Zapewnił, że ceny są jednakowe i dodał, że "nie odpowiada za to, kto i co pokazuje na portalach społecznościowych". Jak zauważa RBK, w razie różnicy cen restauracja może być ukarana grzywną, a klienci mogą zwrócić się do prokuratury.

Zdjęcie menu opublikowane przez dziennikarzaSytanislav Natanzon/Facebook

Autor: mb/ToL / Źródło: PAP