Visa chce śledzić klientów przy użyciu smartfona. Dla bezpieczeństwa

Ze świata

visaeurope.comVisa chce dodatkowego uwierzytelniania transakcji poprzez lokalizacje

Usługa przygotowana przez Visę ma pozwolić na zlokalizowanie użytkownika gdziekolwiek on się pojawi. Cel jest jeden: zapobiec oszustwom. W 2013 roku nadużycia, przy wykorzystaniu karty debetowej i kredytowej kosztowały banki aż 11 mld dolarów.

Visa od kwietnia umożliwi przy pomocy mobilnej aplikacji banku na telefon, lokalizację posiadacza karty płatniczej. W ten sposób chce uzyskać informacje, czy klient znajduje się w miejscu w którym dokonuje płatności. Co ważne, usługa jest dobrowolna.

Bezpieczniej?

Miliardy dolarów tracone przez banki w wyniku wymuszeń przy pomocy fałszywych kart płatniczych zmuszają do wprowadzania kolejnych zabezpieczeń.

Dobrą wiadomością w usłudze jaką proponuje Visa jest to, że w każdym momencie funkcję lokalizacji będzie można wyłączyć. Bank będzie otrzymywał informacje, dotyczące tego czy transakcja była realizowana w miejscu w którym aktualnie przebywał klient. Zabezpieczenie nie uchroni jednak przed nieuprawnionymi transakcjami kiedy zostanie skradziona karta i telefon. W tym przypadku jedynym ratunkiem będzie jak najszybsze zastrzeżenie karty w swoim banku.

Usługa będzie dostępna od kwietnia.

Autor: pp / Źródło: ABC News

Źródło zdjęcia głównego: visaeurope.com