TVN24 Biznes | Ze świata

Rezydencja z filmu "Dom Gucci" do wynajęcia. Tylko jeden nocleg w ofercie

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
ToL
Źródło:
PAP
Wolski o "House of Gucci" i pracy w pandemii
Wolski o "House of Gucci" i pracy w pandemiiTVN24
wideo 2/2
TVN24Wolski o "House of Gucci" i pracy w pandemii

Położona na zachodnim brzegu jeziora Como Villa Balbiano to klejnot architektury, którego przepych i rozmach można podziwiać w najnowszym filmie Ridleya Scotta "Dom Gucci". Tu mieszkał patriarcha rodu Aldo Gucci. Miłośników mody i filmowych scenerii ucieszy zatem fakt, że ten XVI-wieczny pałac znalazł się w ofercie Airbnb. Już od grudnia będzie można rezerwować tam pobyt, ale tylko na jeden dzień w marcu.

Villa Balbiano ma długą i barwną historię. Jej pierwszym właściicielem był kardynał Tolomeo Gallio, który wzniósł tę okazałą posiadłość pod koniec XVI wieku.

Dziś, podobnie jak niemal pięć wieków temu, rezydencja wciąż zachwyca i onieśmiela swoim przepychem. Choć nad jeziorem Como powstało wiele pięknych rezydencji, Villa Balbiano jest jedną z największych i najbardziej majestatycznych.

Villa Balbiano do wynajęcia

Położoną pośród zielonych wzgórz rezydencję otacza niezwykły ogród, którego urok docenili eksperci Brytyjskiego Stowarzyszenia Projektantów Ogrodów. Dodatowym atutem spaceru po otoczeniu willi jest widok na jezioro Como. Niemniejsze wrażenie robią wnętrza pałacu. Zgromadzono w nich liczne antyki i drogocenne dzieła sztuki, a ściany zdobią zapierające dech w piersiach freski.

"Jej bogata historia, a także niezrównana mieszanka stworzonego przez człowieka i naturę piękna sprawia, że Villa Balbiano jest jednym z najbardziej efektownych miejsc nad jeziorem Como" - czytamy w ogłoszeniu na Airbnb.

Możliwość rezerwacji noclegu w tym miejscu rozpoczyna się 6 grudnia. W ofercie jest jednak tylko jeden nocleg - 30 marca. I choć wizja mieszkania przez jedną dobę w domu Aldo Gucciego jest kusząca, za ten luksus trzeba zapłacić równowartość 4,6 tysiąca złotych.

Za mniejszą kwotę wnętrza tej pięknej rezydencji można obejrzeć w filmie "Dom Gucci". Tutaj bowiem Ridley Scott nakręcił część scen do swojej najnowszej produkcji z Lady Gagą, Adamem Driverem, Jaredem Leto i Alem Pacino w rolach głównych.

Autor:ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości