Spadki na Wall Street. Akcje Tesli zanurkowały po tragicznym wypadku

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb
Źródło:
PAP, Reuters

Sesja na amerykańskiej giełdzie przyniosła lekkie spadki po serii nowych rekordów w poprzednim tygodniu. Agencja Reutera zwróciła uwagę na gwałtowną przecenę akcji Tesli po tragicznym wypadku drogowym.

Notowania akcji producenta samochodów elektrycznych zamknęły poniedziałkowe notowania ze spadkiem o 3,4 procent. Od początku poniedziałkowej sesji notowania akcji Tesli znajdowały się pod kreską.

Według agencji Reutera, to reakcja inwestorów na sobotni wypadek samochodu Tesla w okolicach Houston. Auto uderzyło w drzewo, w wyniku czego śmierć poniosły dwie osoby. Jak podał Reuters samochód miał jechać na autopilocie, bez udziału kierowcy.

Reuters zauważył, że przecena na akcjach Tesli była największa spośród wszystkich spółek z indeksów S&P500 i Nasdaq Composite.

Notowania akcji spółka Tesla w ostatnich trzech dniachstooq.pl

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,36 procent do 34 077,63 punktu.

DJI

S&P500 na koniec dnia spadł 0,53 procent do 4163,26 punktu.

SP500

Nasdaq Composite stracił 0,98 procent i zamknął sesję na poziomie 13 914,76 punktu.

NASDAQ

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Jakie prognozy

UBS przewiduje, że indeks S&P500 zakończy 2021 rok na poziomie 4.400 pkt., czyli około 5 proc. powyżej punktu, w którym indeks odniesienia zakończył notowania w piątek.

"Chociaż inwestowanie na rekordowych poziomach może być dla niektórych zniechęcające, uważamy, że przed nami dalsze wzrosty. Po bodźcach wdrożonych w tym kwartale i trwających wysiłkach w zakresie szczepień, pojawia się coraz więcej dowodów na ożywienie aktywności gospodarczej w USA. Najnowsze dane o zatrudnieniu, odczyty nastrojów biznesowych i sprzedaż detaliczna wskazują na silne ożywienie" - oceniono w raporcie UBS.

- Ryzyko spada, zmienność spada - widzimy powolne ponowne otwieranie się gospodarek światowych, rozpowszechnienie szczepionki i ogromny wzrost popytu, więc z tej perspektywy powinno to być pozytywne dla wzrostu gospodarczego. Od początku tego roku notowaliśmy silny wzrost cyklicznych spółek - teraz chcielibyśmy zobaczyć potwierdzenie w wynikach - powiedział Matthias Scheiber, globalny szef zarządzania portfelem w Wells Fargo Asset Management.

79 firm z indeksu S&P500 ma opublikować w tym tygodniu wyniki za pierwszy kwartał, w tym Johnson&Johnson, Netflix Inc., Intel Corp., Honeywell i Schlumberger.

Autor:mb

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock