Mieszkał tu mały Donald Trump. Dom trafił do internetowego serwisu

Ze świata

Prezydent Trump na wakacjach. Lotnisko liczy straty TVN24BiS /
wideo 2/3

Fani prezydenta USA Donalda Trumpa albo po prostu ludzie ciekawi, w jakim otoczeniu spędził on dzieciństwo, mogą za 725 dolarów za dobę wynająć dom, w którym Trump mieszkał przez pierwsze cztery lata życia. Budynek mieści się w dzielnicy Queens w Nowym Jorku.

Dom pochodzi z 1940 roku, ma pięć sypialni, cztery łazienki, garaż na dwa samochody, salon z kominkiem i osobną jadalnię. Znajduje się w szykownej okolicy - Jamaica Estates. Jego adres, 85-15 Wareham Place, figuruje w akcie urodzenia Donalda Trumpa.

Do wynajęcia

Teraz dom jest dostępny w internetowym serwisie wynajmu AirBnb. Jak zapewnia właściciel, sypialnie mogą pomieścić do 20 osób. Ma bezprzewodowy internet, telewizję kablową. W salonie jest wycięta z kartonu sylwetka Donalda Trumpa naturalnej wielkości. Na wyposażeniu jest też bestseller Trumpa "The Art of the Deal, czyli sztuka robienia interesów". "To doskonałe miejsce do spędzenia wakacji w Nowym Jorku" - napisano w ogłoszeniu. Inwestor z branży nieruchomości Michael Davis powiedział, że dom udostępniono na AirBnb, "by podzielić się nim z całym światem". Zapewnił, że zainteresowanie jest duże, a pierwsi goście są spodziewani w weekend. Przed wyborami prezydenckimi, które wygrał Trump, dom był początkowo wystawiony na sprzedaż za 1,65 mln dol.; potem cenę obniżono do 1,2 mln. Ostatecznie sprzedano go w styczniu br. za 2,14 mln dolarów.

Autor: MS / Źródło: PAP