Ukraina o stratach w infrastrukturze energetycznej. "Wysyłamy tę wiadomość naszym partnerom"

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Dziennikarz Aleksander Chrebet o uszkodzeniach ukraińskiej infrastruktury energetycznej
Dziennikarz Aleksander Chrebet o uszkodzeniach ukraińskiej infrastruktury energetycznejTVN24
wideo 2/11
TVN24Dziennikarz Aleksander Chrebet o uszkodzeniach ukraińskiej infrastruktury energetycznej

Około 30 procent ukraińskiej infrastruktury energetycznej ucierpiało w wyniku rosyjskich ostrzałów rakietowych - przekazał minister energetyki Ukrainy Herman Hałuszczenko, które zacytowała stacja CNN.

- Wysyłamy tę wiadomość naszym partnerom: musimy chronić niebo - powiedział Hałuszczenko. Dodał też: - Rosjanie nie grają w żadne gry zgodne z prawem międzynarodowym. Nie obchodzą ich żadne międzynarodowe umowy czy konwencje.

Ukraińska infrastruktura ucierpiała w wyniku rosyjskich ataków

Zdaniem Hałuszczenki Rosja atakuje infrastrukturę energetyczną Ukrainy, bowiem ukraiński eksport energii elektrycznej do Europy "pomaga krajom europejskim oszczędzać na rosyjskim gazie i węglu". Podkreślił, że Ukraina próbuje "szybko przywrócić połączenia z innych źródeł".

Jednocześnie minister zaznaczył, że ukraiński system energetyczny jest "nadal stabilny", ale wezwał partnerów międzynarodowych do dostarczenia "systemów obrony powietrznej, które naprawdę mogą nam pomóc w ochronie naszej infrastruktury".

Od 11 października Ukraina wstrzymała eksport energii elektrycznej z powodu ataków Rosji na obiekty infrastruktury energetycznej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości