Ukraina w ogniu i rozmowy ostatniej szansy. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ze świata


W poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat pytamy o przyszłość Ukrainy po weekendowych rozmowach na szczycie. Zastanawiamy się, jaki efekt przyniosą rozmowy ostatniej szansy, które zaplanowane są na środę. Śledzimy komentarze mediów po monachijskiej konferencji ws. bezpieczeństwa.

Rozmowy ostatniej szansy w sprawie Ukrainy. Dziś w tej sprawie spotykają się wiceministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji. Mają przygotować grunt pod zaplanowane na środę negocjacje w Mińsku. Wówczas planowane jest kolejne spotkanie liderów Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji w Mińsku poświęcone konfliktowi na Ukrainie. Środowe spotkanie na temat rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy w tzw. formacie normandzkim potwierdził prezydent Rosji Władimir Putin, a także administracja Poroszenki. W niedzielę kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Francois Hollande, prezydent Poroszenko i Władimir Putin przeprowadzili w sprawie Ukrainy telekonferencję. W TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się tym negocjacjom i pytamy o możliwy przełom. Dziś w Waszyngtonie niemiecka kanclerz spotka się prezydentem USA Barackiem Obamą. Wśród najważniejszych tematów rozmów kryzys na Ukrainie. Czy efektem tej rozmowy może być wspólne stanowisko krajów ws. dozbrajania Ukrainy?

Zdaniem mediów

W TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się też reakcjom mediów na zakończoną w niedzielę międzynarodową konferencję na temat bezpieczeństwa, która odbyła się w Monachium. Jej głównym tematem był konflikt zbrojny na Ukrainie i islamski terroryzm. Trzydniowe spotkanie zgromadziło 20 szefów państw i rządów oraz 60 ministrów obrony i spraw zagranicznych.

Autor: mn//bgr / Źródło: TVN24 Biznes i Świat