Ze świata

Ukraina czeka na rozmowy w Mińsku. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ze świata


Jutro w Mińsku odbędzie się szczyt z udziałem przywódców Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji. Czy w końcu dojdzie do porozumienia w sprawie sytuacji na Ukrainie? O tym w TVN24 Biznes i Świat.

- Rosyjska agresja tylko wzmocniła jedność między USA a Niemcami i naszymi sojusznikami na świecie - powiedział wczoraj prezydent USA Barack Obama na wspólnej konferencji prasowej z szefową niemieckiego rządu po ich rozmowach w Białym Domu.

Pytany o ewentualne dostawy broni z USA na Ukrainę, by pomóc ukraińskim siłom rządowym w walce ze wspieranymi przez Rosję separatystami na wschodzie kraju, Obama przyznał, że ta opcja może zostać rozważona, ale dopiero jeśli zawiedzie dyplomacja. Czy USA zaangażuje się zdecydowanie w konflikt na Ukrainie? O tym na antenie TVN24 Biznes i Świat.

W ub. tygodniu Merkel i Hollande przeprowadzili rozmowy z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką w Kijowie i prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie na temat możliwości zakończenia walk na wschodniej Ukrainie. Szczegóły rozmów na razie nie są znane. Na środę planowane jest kolejne spotkanie przywódców Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji w Mińsku. Czy separatyści dokonają szturmu na kluczowe miasta na wschodzie Ukrainie? O możliwych scenariuszach przed spotkaniem w Mińsku porozmawiamy na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Frank szwajcarski znów w okolicach 4 złotych

Informacje z Grecji, konflikt na Ukrainie oraz odreagowanie wcześniejszych wzrostów stoją za poniedziałkowym znacznym osłabieniem złotówki - uważają analitycy. Czy frank szwajcarski na dłużej zatrzyma się na poziomie 4 złotych? Notowaniom kursu szwajcarskiej waluty będziemy przyglądali się na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Autor: pp / Źródło: TVN24 Biznes i Świat