Załamanie w rosyjskiej turystyce. Jest najgorzej od 18 lat

Ze świata

ShutterstockCoraz mniej Rosjan na zgranicznych wkacjach

O ponad 31 proc. zmniejszyła się w ubiegłym roku liczba rosyjskich turystów odpoczywająca poza granicami kraju - podała agencja informacyjna Interfax. Ruch na niektórych turystycznych kierunkach niemal całkowicie zamarł.

W 2015 roku gwałtowanie spadła liczba rosyjskich turystów, którzy wyjechali na wakacje poza granice kraju.

Coraz mniej

- Rosjanie wykonali łącznie 12 mln międzynarodowych wyjazdów w 2015 roku - poinformowała Irina Tyurina, rzeczniczka rosyjskiej Unii Przemysłu Turystycznego. Ostatni raz tak potężny spadek branża odnotowała 18 lat temu. W 1998 roku liczba Rosjan, którzy wyjechali na wakacje poza granice kraju zmniejszyła się o 24,4 proc. Zdaniem rzeczniczki Unii Przemysłu Turystycznego miniony rok był najtrudniejszym w historii prywatnej branży turystycznej. Szczególnie, że już rok 2014 był kiepski, a spadek liczby wyjazdów wyniósł 4 proc. Jak podaje "The Moscow Times" w ubiegłym roku niemal całkowicie zamarł ruch na niektórych turystycznych kierunkach. Liczba wyjazdów do Indonezji spadła o 96,6 proc., Tunezji o 83 proc, a Dominikany o 82,5 proc.

Zdaniem gazety spadek liczby turystów, którzy wybierają wakacje poza granicami Rosji ma związek z mocnym osłabieniem rubla, a także zakazem lotów do Egiptu i Turcji.

Autor: msz//bgr / Źródło: The Moscow Times,

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock