Rosyjski krach pokonał Bruce'a Willisa. Jego ulubiony bank upada

Ze świata

Trust BankReklama Trust Banku z udziałem aktora Bruce Willisa

Krach finansowy w Rosji pokonał Bruce’a Willisa. Reklamowany od kilku lat przez popularnego aktora rosyjski Trust Bank upada. Wczoraj przed całkowitą utratą płynności finansowej potężnym zastrzykiem gotówki uratował go Centralny Bank Rosji.

Centralny Bank Rosji poinformował w poniedziałek, że przekaże zagrożonemu upadłością Trust Bankowi 30 mld rubli (540 mln dolarów) na utrzymanie płynności finansowej.

Bruce nie dał rady

CNN Money zauważa, że Trust Bank od czterech lat reklamował Bruce Willis. Ostatnio wziął udział w kampanii promocyjnej i reklamie telewizyjnej wygłaszając hasło “Zaufaj mi, Trust Bank” (ang. "Trust me, Trust Bank"). - W tej reklamie dla Trust Banku chciałem zagrać bohatera, który ratuje ludzi uwięzionych np. w płonącej windzie. A przy okazji opowiedzieć o wspaniałości naszych kredytów - mówi w spocie gwiazdor znany m.in. z serii “Szklana pułapka”.

Pod opieką

Trust Bank jest na rosyjskim rynku instytucją kredytową średniej wielkości. Według własnych dokumentów, 1 grudnia przechowywał na kontach depozytowych osób prywatnych łącznie 145 mld rubli (2,63 mld dolarów). Jego kłopoty zaczęły się wraz z gwałtownym spadkiem wartości rubla. Bank zajmuje się głównie udzielaniem pożyczek, które po krachu walutowym stały się mało opłacalne. Bank centralny objął Trust Bank swym nadzorem do czasu znalezienia dla niego inwestora, ale większe rosyjskie banki nie wyrażają gotowości wystąpienia w tej roli.

Trust Bank upada. Bruce Willis nie dał radyTVN24 BiS

Autor: msz///bgr / Źródło: CNN Money