Trump szykuje kary dla firm opuszczających Stany Zjednoczone

Ze świata

Wyciekło zeznanie podatkowe TrumpaTVN24 BiS
wideo 2/3

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapowiedział, że przedstawi własny projekt ustawy o rozwoju ekonomicznym, która ma przeciwdziałać wyprowadzaniu miejsc pracy z USA za granicę.

Donald Trump w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu ekonomicznego "Forbes" przypomniał, że że od rozpoczęcia jego kadencji uchwalono już 50 nowych ustaw, Trump zaznaczył: "Mam także inną ustawę, ustawę o rozwoju ekonomicznym, o której sądzę, że będzie fantastyczna. Ustawę, o której nikt nie wie. O której wy dowiadujecie się jako pierwsi. Z zachętami dla rozwoju ekonomicznego spółek. Z zachętami dla spółek, by pozostały tutaj".

Mocna kara

Prezydent dodał, że firmy utrzymujące miejsca pracy na miejscu zostaną wynagrodzone, a te przenoszące działalność za granicę "mocno ukarane". - To zarówno marchewka, jak i kij. To zachęta do pozostania. Ale sięgnie to zapewne dalej - jeśli wyjedziesz, to bynajmniej nie sądź, że będziesz mógł sprzedawać w naszym kraju swoje produkty - powiedział Trump.

W trakcie swej ubiegłorocznej kampanii wyborczej Trump zapowiadał, że wstrzyma odpływ miejsc pracy z USA i sprawi, że firmy, które wcześniej wycofały się ze Stanów Zjednoczonych, powrócą tam. Trump wskazywał także na konieczność kompleksowej reformy systemu podatkowego, tak by wysokie obciążenia podatkowe nie skłaniały firm do przenoszenia swej działalności za granicę.

Autor: msz / Źródło: PAP