Zaskoczenie w rankingu. Lokalna restauracja najlepszą na świecie

Ze świata

Nie zjadłeś? Zapłacisz. Restauratorzy walczą z marnowaniem jedzeniaTVN24 BiS
wideo 2/5

Restauracja "Czarny Łabędź" z północnej Anglii została uznana za najlepszą na świecie w głosowaniu użytkowników popularnego serwisu turystycznego TripAdvisor.

Restauracja "The Black Swan" (Czarny Łabędź) leży w oddalonej o ponad 300 km na północ od Londynu Wsi Oldstead. Jednak prowincjonalne położenie nie przeszkodziło jej w zdobyciu tytułu i pokonania prestiżowych lokali znajdujących się we Francji, Hiszpanii, czy Stanach Zjednoczonych. Jak podał TripAdvisors" w trwającym 12 miesięcy głosowaniu udział wzięły miliony użytkowników. Zwycięstwo "The Black Swan" nie jest przypadkowe. Już wcześniej restauracja została doceniona przez twórców przewodnika Michelin, który przyznał "Czarnemu Łabędziowi" gwiazdkę za podawania jedzenia na najwyższym poziomie. - To wyróżnienie to dla nas ogromny zaszczyt, szczególnie, że nagroda pochodzi od naszych klientów - powiedział BBC Tommy Banks, szef kuchni w restauracji "Czarny Łabędź".

Ranking restauracji

Na drugim miejscu znalazła się restauracja Belmond Le Manoir aux Quat'Saisons mieszcząca się w Oksfordzie, a podium zamknął lokal Maison Lameloise z miasta Chagny we wschodniej Francji, posiadający trze gwiazdki od krytyków Michelina.

10 najlepszych restauracji na świecie według TripAdvisor:

1. The Black Swan - Wielka Brytania 2. Belmond Le Manoir aux Quat'Saisons - Wielka Brytania 3. Maison Lameloise - Francja 4. L'Auberge de l'Ill - Francja 5. Martin Berasategui - Hiszpania 6. Daniel - Stany Zjednoczone 7. La Colombe - Republika Południowej Afryki 8. David's Kitchen - Tajlandia 9. Maido - Peru 10. El Celler de Can Roca - Hiszpania

Autor: msz/ms / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: blackswanoldstead.co.uk