Ze świata

Koniec 11 pechowych lat? Kultowa marka kosmetyków zmieni właściciela

Ze świata

Znana luksusowa marka ma kłopoty. Więc stawia na zapachy
Znana luksusowa marka ma kłopoty. Więc stawia na zapachymat. prasowe
wideo 2/5

L'Oreal zdecydował się sprzedać The Body Shop. Na kontrakcie dotychczasowy właściciel miałby zarobić miliard euro, a jedynym negocjującym kupno sieci sklepów jest brazylijska firma Natura Cosmeticos.

Znana sieć sklepów z kosmetykami The Body Shop ma trafić w ręce brazylijskiej firmy jeszcze w tym roku.

Jak przypomina "The Guardian", finalizacja transakcji może zakończyć 11 pechowych lat w biznesowej historii The Body Shop. Wtedy to, w 2006 r. L'Oreal kupił markę od jej założycielki Anity Roddick. Za sprzedaż Brytyjka otrzymała 652 mln funtów, czyli ok. 313 mln zł.

Słabe wyniki

L'Oreal decyduje się sprzedać markę z powodu jej słabych wyników na tle grupy. The Body Shop została wystawiona na sprzedaż już w lutym tego roku.

Jak powiedział Jean-Paul Agon, brazylijska Natura jest najlepszym kandydatem, żeby przejąć Body Shop i kontynuować jego tradycję.

The Body Shop jest popularną firmą kojarzoną z kosmetykami naturalnymi. Swoje butiki, których ma ponad 3 tysiące, prowadzi w 66 krajach świata, w tym w Polsce.

Po ujawnieniu informacji o rozmowach z brazylijskim inwestorem akcje L"Oreal poszły w górę o 0,7 procenta, natomiast notowania Natura Cosmeticos spadły aż o 2,4 procent.

Autor: ps/ms / Źródło: The Guardian, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości