Zamiast pokoju, możesz wynająć cały kraj. Zobacz zaskakującą ofertę

Ze świata

Szwecja. Oferuje do wynajęcia cały kraj
wideo 2/2

Do tej pory na tym portalu można było zarezerwować pokój albo luksusowy apartament. Jednak Szwecja postanowiła wyróżnić się spośród innych ogłoszeniodawców, wystawiając do wynajęcia powierzchnię całego kraju.

Jak wyjaśniają pomysłodawcy, Szwecja nie jest tylko kawałkiem ziemi. To "dom" z wszelkim potrzebnym wyposażeniem, opowiadają, "miejsce, gdzie możesz jeść jagody z krzaka, spać pod gołym niebem, pływać w jeziorze".

W ogłoszeniu czytamy, że kraj nie może pochwalić się zabytkami na miarę Wieży Eiffela czy Big Bena. To, co ją odznacza, to natura.

Dlatego Szwecja zdecydowała się wystawić cały kraj na międzynarodowym portalu z ogłoszeniami. Autorzy anonsu zamieścili zdjęcia z różnych interesujących miejsc na terytorium Szwecji, wraz z opisem zachęcającym do odwiedzin. Żeby nikt nie czuł się skrępowany i śmiało wyruszył w trasę po malowniczych zakątkach kraju.

Szczególnie, że wędrówki mają w tym kraju wyjątkowe znaczenia. Prawo do włóczęgi, łażenia, wałęsania się. Oto jedna z podstawowych wolności, jaką prawo gwarantuje obywatelom Szwecji, wynika z oświadczenia zamieszczonego w serwisie. Wolność spacerowania należy do tzw. Allemansrätten, czyli jest przynależna każdemu człowiekowi. Podobnie jest też w Danii, Finlandii i Norwegii.

Jednak, jak każde prawo, także i to do spacerów ma swoje granice. Możemy korzystać z natury "do czasu, aż spokój pobliskich domów i zwierząt nie zostanie zakłócony", wynika z wypowiedzi Jenny Kaiser, z organizacji VisitSweden.

Autor: ps/gry / Źródło: USA Today, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: VisitSweden