Ze świata

Z Luksemburga do Polski. Zaskakująca decyzja szwajcarskiego banku

Ze świata


Szwajcarski bank UBS przeniesie do Polski część swoich usług związanych z zarządzaniem majątkiem. Decyzja została podjęta ponieważ Polska może zaoferować tańsze koszty - wynika z informacji lokalnych mediów.

Jedna z największych na świecie instytucji finansowych bank UBS przeniesie część swojej działalności do Polski. Mieszczący się obecnie w Luksemburgu dział usług zarządzania majątkiem zostanie ulokowany nad Wisłą.

Praca w banku

Taką decyzję podjęły władze banku ze względu na "zmieniające się wymagania biznesowe i rosnące koszty" w Luksemburgu. W luksemburskim dziale, który ma zostać przeniesiony do Polski pracuje obecnie 60 osób. Większość z nich nie straci pracy, ale otrzyma nowe obowiązki. UBS zatrudnia w Luksemburgu łącznie 413 pracowników.

Misja Morawieckiego

W zeszłym tygodniu wicepremier Mateusz Morawiecki udał się do Londynu, gdzie spotkał się z inwestorami i przedstawicielami instytucji finansowych, z którymi rozmawiał nt. przeniesienia części ich działalności do Polski.

Po wizycie w stolicy Wielkiej Brytanii Morawiecki poinformował, że w wyniki rozmów w najbliższych latach nad Wisłą powstanie nawet 10 tys. nowych miejsc pracy.

Autor: msz//ms / Źródło: wort.lu, tvn24bis.pl,

Pozostałe wiadomości