Zuckerberg chce dać uchodźcom dostęp do internetu

Ze świata


Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg zapowiedział pomoc w doprowadzeniu internetu do obozów dla uchodźców. - Łączność pomoże im w lepszym dostępie do wsparcia ze strony wspólnoty i komunikacji z rodzinami i bliskimi - powiedział podczas weekendowego przemówienia w ONZ.

Mark Zuckerberg zabrał głos podczas jubileuszowej, 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

"Musimy zrobić więcej"

Amerykanin zapowiedział, że Facebook będzie częścią nowej kampanii, której celem jest dostęp do internetu dla każdego człowieka na Ziemi.

Jego zdaniem, internet pomoże ONZ osiągnąć dwa cele - rozwój i wydobywanie ludzi w ubóstwa. - Kiedy społeczności są połączone, możemy wyciągnąć ich z ubóstwa - powiedział szef Facebooka.

- Możemy i musimy zrobić więcej. Łączenie świata jest jednym z podstawowych wyzwań naszego pokolenia - przyznał Zuckerberg.

Oprócz Facebooka w kampanii zwanej Deklaracją Łączności wezmą udział jeszcze m.in. gwiazda rocka Bono, aktorka Charilze Theron, przedsiębiorcy Bill Gate i Richard Branson, a także współzałożyciel Wikipedii Jimmy Wales.

Partnerstwo jest także częścią wysiłków w celu wyeliminowania skrajnego ubóstwa do 2030 roku.

"Światowy priorytet"

Jeszcze przed przemówieniem, do problemu w dostępie do internetu Zuckerberg odniósł się we wpisie na Facebooku. Podkreślił, że uniwersalny i szeroki dostęp do internetu jest "światowym priorytetem".

Wpis Marka Zuckerberga na FacebookuFacebook - Mark Zuckerberg

W sprawie uchodźców głos zabrał także David Beckham:

Autor: mb//mn / Źródło: BBC, CNN Money