TVN24 Biznes | Ze świata

"Uzupełniamy szeroką i zróżnicowaną gamę szczepionek". Jest porozumienie

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Dr Sutkowski: to powinno być pendolino szczepień
Dr Sutkowski: to powinno być pendolino szczepieńTVN24
wideo 2/6
TVN24Dr Sutkowski: to powinno być pendolino szczepień

Komisja Europejska zakończyła wstępne rozmowy z firmą Valneva w sprawie zakupu jej potencjalnej szczepionki przeciw COVID-19. Planowana umowa umożliwi zakup 30 milionów dawek szczepionki, z opcją na zamówienie kolejnych 30 milionów dawek.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Przedstawiciele KE zwrócili uwagę, że finalizacja rozmów wstępnych z Valneva uzupełnia już zapewniony szeroki zestaw szczepionek, które mają być produkowane w Europie w ramach kontraktów podpisanych z firmami AstraZeneca, Sanofi-GSK, Janssen Pharmaceutica NV, BioNtech-Pfizer, CureVac oraz Moderna oraz zakończonych wstępnych rozmów z Novavax.

KE porozumiała się z Valnevą

"Dzięki tej ósmej szczepionce uzupełniamy szeroką i zróżnicowaną gamę szczepionek w naszym zestawie. Dzięki temu możemy zmaksymalizować szanse na zapewnienie wszystkim obywatelom dostępu do bezpiecznych i skutecznych szczepień do końca 2021 roku. Wszystkie państwa członkowskie rozpoczęły już szczepienia i zaczną otrzymywać coraz większą liczbę dawek, aby zaspokoić wszystkie potrzeby w tym roku" - powiedziała, cytowana w komunikacie, Stella Kyriakides, komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności.

Zdaniem przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen "utrzymująca się pandemia COVID-19 w Europie i na całym świecie sprawia, że ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby wszystkie państwa członkowskie miały dostęp do jak najszerszego zestawu szczepionek, aby pomóc chronić ludzi w Europie i poza nią".

"Dzisiejszy krok w kierunku osiągnięcia porozumienia z firmą Valneva stanowi uzupełnienie zestawu szczepionek i świadczy o zaangażowaniu Komisji w znalezienie trwałego rozwiązania problemu pandemii" - stwierdziła.

Valneva jest europejskim przedsiębiorstwem biotechnologicznym, które opracowuje szczepionkę zawierającą inaktywowanego wirusa.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości